Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Затишна оселя для початківців

chernozem.info 26.09.2019

Джоана Ґейнс "Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити"

CHERNOZEM.INFO ділиться уривком із найочікуванішого перекладу книги в інтер’єрному дизайні. Книги Джоани Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору,  у якому хочеться жити”, що вийшла у вересні в українському видавництві ArtHuss.

Як користуватися цією книгою

  1. Влаштовуємось.

Почнемо з початку: запаліть свічку, налийте собі запашної кави або чогось освіжаючого та прохолодного і вмостіться зручніше. Поставтеся до книги як до посередника чи компаньйона, який допоможе вам краще зрозуміти, як створити кімнати, що виглядатимуть так, як хочеться вам. Так ви починаєте створювати житловий простір на свій смак.

  1. Створюємо настрій

Це дійсно важливо. Читаючи, пам’ятайте, що ваша оселя — це ваше відображення. Важливо зрозуміти, що в книзі немає суворих правил чи вказівок. Вона про вашу історію й про те, як полюбити власну домівку. Тоді ви зрозумієте, що немає жодного сенсу порівнювати те, що ви маєте (або чого не маєте) з тим, що мають інші. Кожне слово в цій книзі, кожна ідея, кожна фотографія повинні спонукати вас створити житловий простір, у якому вам буде затишно, — і неважливо, живете ви в орендованій квартирі чи у своєму першому (або третьому) власному будинку. Книга не про майбутній дім мрії, вона про те, що ви маєте зараз. Розмір і форма вашого житла не мають значення. Будьте вдячні місцю, де живете, адже це дім, і він — ваш.

  1. Вчимося розрізняти

У першому розділі ви знайдете аналіз шести основних стилів дизайну. Я вважаю їх основоположними стилями, завдяки яким ви розвинете свій особистий стиль. Коли ви зрозумієте, які стилі вам імпонують, то почнете визначатись і розбиратися зі своїми уподобаннями. У цій книзі ви знайдете цілу низку різноманітних осель, дизайн яких я розробляла, а також декілька дизайнів, розроблених іншими. Кожна з цих осель має свій особливий стиль, у якому поєднано два або більше основних стилі. Я хочу показати, як особисті стилі відображаються в житлових просторах різних людей.

  1. Думаємо критично

На початку кожного розділу я пропоную вам поміркувати над певними компонентами стилю для того чи того приміщення вашої оселі. Оцінюйте простір критичним поглядом, вивчаючи стилі та деталі, які бачите. Думати критично не означає критикувати. Це означає уважно роздивитись і зрозуміти, що вам подобається, а що викликає опір. Такий підхід дозволить відібрати ті дизайнерські задуми, які дійсно пасують вам.

  1. Записуємо

Якщо вам щось сподобалося, запишіть цю ідею. Записуйте і те, що вам подобається, і те, що не подобається, — все важливо. Також сподіваюся, що на цьому етапі у вас з’являться власні ідеї щодо облаштування вашої оселі.

  1. Вирішуємо проблеми

Наприкінці кожного розділу ви знайдете практичні поради щодо вирішення багатьох проблемних моментів, з якими ми стикаємося щодня, таких як погане освітлення, невеликі простори й застарілі елементи. Я пропоную декілька шляхів усунення цих можливих проблем. Іноді необхідно просто змінити свій підхід або творчо переосмислити дизайнерські проблеми у вашому домі.

  1. Користуємось посібником

Сподіваюся, що коли ви дочитаєте книгу до кінця, то вже почуватиметесь достатньо впевнено, щоб перетворити ідеї з книги на свій особистий дизайн. Дизайн­макет наприкінці книги вам у цьому допоможе. Прямо в ньому ви можете накреслити план, спробувати усунути проблеми, подивитись, що саме треба зробити, від чого відмовитись, на що витратити гроші. Якщо вам не вистачить цього макета, роздрукуйте додаткові з magnolia.com/homebody. Ну ось і прийшов час починати. Вперед!

Визначаємося з вашим особистим стилем

Стилі

Стиль можна розуміти по­різному. У кожного з нас є свій стиль в одязі, зачісці, поведінці, звичках, які є характерними саме для нас. Саме через призму своїх розумінь ми визначаємо, що нам подобається, а що ні. Навіть якщо ми не завжди можемо висловити їх, вони нікуди не зникають і впливають на наш щоденний вибір. У цьому розділі я хочу проаналізувати стиль, який є дуже важливим. Він визначається тим, що ми відчуваємо, коли заходимо до кімнати — що саме впадає в око, що нам подобається, а що ні. Ці тонкі підказки підводять нас до розуміння особистого стилю. І щойно ми зрозуміємо, який він, то зможемо починати розробляти житловий простір, у якому нам не просто буде приємно знаходитися, але який стане значущим для нас.

У цьому розділі я хочу ознайомити вас із характерними рисами шести основних стилів, про які йтиметься в цій книзі. Коли вам сподобається та чи та кімната, ви знатимете, як називається те, що ви бачите чи відчуваєте. Це аж ніяк не вичерпний список: я розкриваю ці жанри через узагальнення та поняття, яких може бути недостатньо, щоб визначити ваш особистий стиль. Та все ж я думаю, що ці узагальнення й поняття стануть вам у пригоді, коли ви працюватимете над створенням власного стилю.

Я сподіваюся, що коли ви визначитесь з тим, що вам до вподоби, вам буде простіше зрозуміти, як саме ви хочете змінити кожну частину своєї оселі. Щось ви можете взяти просто за основу — наприклад, комбінацію стилів, — або ж просто виписати необхідні слова з книги.

Будинки

Я знаю, що наочні приклади корисні, коли йдеться про визначення вашого бажаного дизайнерського підходу. Виходячи з шести основних стилів, я підібрала двадцять дві будівлі, в яких вони всі переплетені. Я  називаю  будівлю  та  базові  стилі, представлені в ній. Ледве чи одна з цих будівель представлена якимось одним стилем. Зазвичай вони більш еклектичні. Розглядаючи кожний описаний дизайн, ви побачите, що я розумію під цим поняттям, тому що, на мою думку, тільки змішуючи стилі, можна створити житловий простір, який є справжнім відображенням вас і ваших рідних.

Фермерський стиль

farmhouse: основний житловий будинок на фермі

Фермерський стиль

Так повелося, що від самого початку фермерські будинки були місцем проживання в сільській місцевості, і часто вони переходили від покоління до покоління. Якщо ви маєте схильність до фермерського стилю, вам подобаються саморобні й автентичні речі. Ви традиціоналіст, і вам подобається, що кожна річ має свою історію. Водночас, вам не хочеться, щоб ця історія була надто показною, краще — простою й дохідливою. Вам не до вподоби надмірно прикрашені речі з багатьма деталями. Замість них ви оберете старовинні речі з природною текстурою.

oselia-part-1-14-2

Сучасний стиль

modern: притаманний сучасності; не старомодний і не старий

Сучасний стиль

Модерністам подобається мінімалізм. Вам до душі, коли навкруги немає нічого зайвого. Вам подобаються прості лінії в меблях, шафках і світильниках. Модерніст додає затишку оселі через фактуру й текстиль, але й абстракція його не лякає. Ви переконані: що простіше, то краще. Речі, які можна у вас побачити, саме практичні, а не задля краси. Модерністу не дуже важлива історія, він несентиментальний. Для нього комфорт полягає у формі й практичності.

oselia-part-1-15-2

Сільський стиль

rustic: стосується сільської місцевості; побудований просто й невибагливо

Сільський стиль

Цей стиль пов’язаний із природою. Він має багато спільного з фермерським стилем з особливою увагою до текстури й оздоблювальних матеріалів. Цей стиль виділяється, але необов’язково кольором чи прикрасами. Радше текстурою та природними елементами, такими як необроблені дерев’яні балки, деталі з натурального каменю та деревини.

oselia-part-1-16-2

Індустріальний стиль

industrial: такий, що стосується промисловості, індустрії.

Індустріальний стиль

Основні риси цього стилю подібні до сільського, але в урбаністичному середовищі. Вам подобаються необроблені матеріали, недовершені форми. Але замість грубо обтесаних балок та кам’яних стін, що більше асоціюються із сільським стилем, у цьому стилі зазвичай підкреслено такі елементи, як відкриті трубопроводи й бетонна підлога. Важливе значення має ефективність і багатофункціональність. Прихильники цього стилю зазвичай мислять інновативно і вміють перелаштовувати речі, аби надати їм нових функцій.

oselia-part-1-17-2

Традиційний стиль

traditional: такий, що відповідає усталеним звичаям.

Традиційний стиль

Прихильники цього стилю полюбляють історичні деталі та класичні форми. Вам подобаються оздоблені, прикрашені меблі. Вас цікавить історія старовинних речей у кімнаті. Важливими є такі архітектурні елементи, як багате оздоблення, фільонкові двері та вбудована шафа. Якщо ви схиляєтесь до цього стилю, то, оздоблюючи свою оселю, керуватиметеся перевіреними методами, не виходитимете за рамки й не шукатимете неординарних рішень.

oselia-part-1-18-2

Стиль бохо

boho: такий, що вирізняється вільним, незвичним поєднанням елементів і мотивів.

Стиль бохо

У стилі бохо велике значення мають предмети з історією, з «характером», але вираженим у простішій, довільнішій формі, ніж у традиційному стилі. Цей стиль не враховує історичні стандарти. Радше, він прагне до динамічності, зухвалості, вигадливості. Якщо вам близький цей стиль, це значить, що ви самі прокладаєте свій курс. Найімовірніше, вам подобаються яскраві кольори, сміливі текстури й непоєднувані візерунки. Ви не проти творчого безладу й уважаєте різноманіт­ ний і рясний облаштунок ознакою добре доглянутої оселі.

oselia-part-1-19-2

Замовити книгу Джоани Ґейнс «Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити»

Замовити книгу Джоани Ґейнс «Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити»

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі