1400x90-arthuss-2

Art Ukraine Gallery запрошує до Раймузею!

chernozem.info 01.03.2017

«Раймузей» — це спільна виставка трьох знаних українських художників – Олега Тістола, Миколи Маценка та Романа Мініна. «Сучасне мистецтво — це логістика сенсів» — говорять автори і відразу запрошують глядача до гри сенсами, починаючи з самої назви проекту.

6

«Мистецтво минулого і сьогоднішнього дня, свідомо чи підсвідомо, обертається навколо раю. Чи то відчай неможливості його знаходження, чи то іронія — не має значення. Більшість художників з давніх часів займаються пошуками раю або створенням штучного раю, або розмовами про рай і пекло».

На думку учасників проекту, специфіка локального раю на даний момент полягає в тому, що наша країна об’єднала абсолютно різних, самостійних і вільних людей: «Таких людей може об’єднати одна — єдина стратегія — це стратегія боротьби між добром і злом, яка передбачає вихід із пекла і перехід до раю». Другий аспект і варіант прочитання назви відсилає до адміністративно — територіальної одиниці, яка в даному випадку виступає в якості одиниці культурної. Художники вважають, що, як і багато трансформацій в нашій країні, котрі розпочиналися як громадські ініціативи, формування музею теж необхідно починати «знизу». Задля чого створити у кожному районі музей, де громадян матимуть змогу самостійно трактувати категорії краси, раю чи естетики загалом.

img_7926

Значною мірою на цю думку авторів проекту навело місце проведення виставки: Печерськ та одна з найрезонансніших новобудов в країні на Грушевського 9-А, що постає вдалим майданчиком для дискусії. Автори пропонують власне бачення самого поняття «музей» як динамічної і відкритої громадської структури, простору для суспільного висловлювання і активного обговорення проблем культури, етики, естетики, локального та глобального.

«Тема музею є болючою темою для українського культурного простору, і саме тому ми не пропонуємо європейську модель музею, яка базується на археології — збиранні усього найкращого, охороні та популяризації. Ми пропонуємо скоріше музей ідей — свою версію раю».

Показуючи приклад ефективної співпраці, художники відкривають дискусію задля того, щоб спровокувати критику, обговорення та пошук шляхів розвитку. «Мистецтво та культурний процес — це дискусія. «Раймузей» має шанс стати дійсно діючим проектом, який зрештою переріс би в обласний, державний або світовий Музей Раю».

В РАМКАХ ВИСТАВКИ «РАЙМУЗЕЙ» У ПРОСТОРІ ART UKRAINE GALLERY ЗАПЛАНОВАНА НИЗКА ЗАХОДІВ, СЕРЕД ЯКИХ:

2

/03 БЕРЕЗНЯ, 18:30/ АВТОРСЬКИЙ ВЕЧІР З РОМАНОМ МІНІНИМ, ОДНИМ ІЗ АВТОРІВ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ #РАЙМУЗЕЙ

Під час зустрічі Роман розкаже як він перетворив галерею в храм, райське святилище, про образи, які його надихають та про технології, які роблять можливим втілення нестандартних ідей у життя. Після дружнього спілкування художник розкриє ще одну неочікувану сторону свого таланту, а саме постане перед публікою в амплуа музиканта. Вхід: 100,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення. 

3

/08 БЕРЕЗНЯ, 18:00/ ЛЕКЦІЯ ГОРБАЧОВА: ШЕВЧЕНКО, ЯКОГО НЕ ЗНАЄМО І ЗНАТИ НЕ БАЖАЄМО

Програма заходів складається з 2х частин: лекції Дмитра Горбачова “Шевченко, якого не знаємо і знати не бажаємо” та перегляд документального фільму “Незнаний Шевченко. Аристократ духу” (Дмитро Горбачов, Олена Соломарська).  Вхід: 200,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення. 

  5

/15 БЕРЕЗНЯ, 18:30/ ЛЕКЦІЯ ОЛЕСІ АВРАМЕНКО “МЕТАФІЗИКА ЧИСТОГО КОЛЬОРУ АНАТОЛІЯ КРИВОЛАПА”

Основою лекції є текст монографії Олесі Авраменко “Метафізика чистого кольору Анатолія Криволапа” та особисті історії багаторічної творчої співпраці авторки з художником.

Лекція, присвячена творчості Анатолія Криволапа, – це можливість зрозуміти еволюцію творчого методу визнаного в усьому світі художника, зокрема, — рух від споглядального пейзажу через абстракцію та емоційний пейзаж до пейзажу медитативного.

А також Ви дізнаєтеся про новий великий проект художника – розпис церкви в селі Липівка.

Вхід: 200,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення. 

 1

 /22 БЕРЕЗНЯ, 19:00/ ARTIST TALK З ВІКТОРОМ СИДОРЕНКО

Віктор Сидоренко у дружній атмосфері біля каміну розповість про свою творчість, про шлях від реалізму до неоавангардизму, про центальні ідеї своїх проектів – Час, Пам’ять та Історію. У сферу творчих інтересів художника входять специфічні реалії нашого часу — проблеми пам’яті, спадщина посттоталітарних рудиментів, питання ідентифікації особистості в сучасному світі що все більше ускладнюється, перспективи людини в новій глобалізаційній моделі життєустрою. Крім того, дослідницька спрямованість його творчості також стосується і минулого, але з підкреслено деідеологізованим ставленням до культурної спадщини, з використанням можливостей арсеналу нових медіа. Вхід: 100,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення. 

 

ART DAY запрошує Вас до захоплюючої подорожі у світ українського мистецтва з гідом-мистецтвознавцем. Ви відчуєте справжню естетичну насолоду від спілкування зі своїми близькими в особливому місці за приємною для Вас ціною. Ми сподіваємося, що Вам захочеться неодмінно повернутися. 05.03, 12.03, 19.03, 26.03 Art Ukraine Gallery пропонує наступні екскурсії:

  • – о 13:00 – англомовна екскурсія
  • – о 13:30 – російськомовна екскурсія
  • – о 14:30 – франкомовна екскурсія
  • – о 15:30 – україномовна екскурсія

 


ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Експозиція відкрита для перегляду у  будні з 10:00 до 20:00, у вихідні дні з 11:00 до 19:00, до 26 березня. Вартість екскурсії:  100 грн. Додаткова інформація та акредитація ЗМІ за email: info@artukraine.fund або  тел  +38 067 100-17-28 .

Вартість квитка: 50 грн. Пільговий30 грн. для дітей, пенсіонерів та студентів (за наявності посвідчень). Просимо звернути увагу, що лекцій заходи мають індивідуальний вхідний квиток

Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень): інвалідів 1,2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО,  УБД,  члени родин загиблого ветерана війни (у т.ч. Небесна Сотня), працівників музеїв та Спілки художників України.

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі