Галерея «ДУКАТ» представляє виставку «Україна Незалежна: людський вимір історії»

18.08.2016

Відкриття виставки 23 серпня о 19:00, вул. Рейтарська, 8Б

Вітчизна — це не хтось і десь,  Я — теж Вітчизна.

                                                                                                           І. Світличний

Напередодні Дня Незалежності галерея «Дукат» представляє виставку «Україна Незалежна: людський вимір історії».

ХХ століття стало вирішальним у боротьбі України за Незалежність. Зазвичай, історична наука у вивченні цих подій залишає поза своїм узагальненим поглядом саме людський вимір. Виставка «Україна Незалежна» пропонує подивитися на драматичні сторінки вітчизняної історії крізь призму людських доль.

prigl

Експозицію складатимуть різноманітні артефакти: рідкісні фото, зворушливі листівки, персональні речі та документи, що дадуть можливість глядачеві абстрагуватись від усталеного офіційного прочитання і опинитись віч-на-віч з персональним виміром історії.

Виставка «Україна Незалежна: людський вимір історії» — це діалог двох періодів: створення Української Народної Республіки у 1917 році та проголошення Незалежності України 1991 року.

Листівка «Дорога століть на Україні». Березень 1917 р.
Листівка «Дорога століть на Україні». Березень 1917 р.

Педагогічний музей імені цісаревича Олексія, де працювала Українська Центральна Рада.
Педагогічний музей імені цісаревича Олексія, де працювала Українська Центральна Рада.

Період УНР в експозиції представлено не лише оригіналами офіційних документів того часу, а й особистими речами та раритетними фотографіями, серед яких фото Симона Петлюри, Павла Скоропадського, особиста візитівка Михайла Грушевського. Одними з найбільш цікавих експонатів цього блоку є Перший та Четвертий Універсали Української Центральної Ради. Ці документи є надзвичайно рідкісними, адже радянський режим доклав усіх зусиль задля знищення друкованих примірників. Не менш цікавим є дипломатичний паспорт секретаря посольства УНР, Павла Шумовського, який згодом став видатним біологом та діячем УПА.

Хорунжа Олена Степанівна. Українські Січові Стрільці. 1915-1916 рр.
Хорунжа Олена Степанівна. Українські Січові Стрільці. 1915-1916 рр.

Друга ключова частина виставки пов’язана з проголошенням Незалежності 1991 року. Серед цікавих експонатів цього періоду — Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Акт проголошення Незалежності України від 24 серпня 1991 року з підписами депутатів, зразки перших купюр української гривні та інші цікаві артефакти, які супроводжували створення нашої держави.

14059950_1803717453198592_795006772_o

Експонати виставки мають музейну цінність і належать до приватних зібрань аукціонного дому «Дукат», Ігоря Глоби (Antikvarium), народного депутата України I скликання Ігоря Гриніва, Музею Шереметьєвих.

Виставка створена у співробітництві з відділом «Музею Української революції 1917-1921 років» НМІУ. Науковий консультант: Олена Спицька.

вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ»

Тел.: (044) 279 57 88

E-mail: gallerydykat@gmail.com

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі