Відкриття виставки 23 серпня о 19:00, вул. Рейтарська, 8Б
Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна.
І. Світличний
Напередодні Дня Незалежності галерея «Дукат» представляє виставку «Україна Незалежна: людський вимір історії».
ХХ століття стало вирішальним у боротьбі України за Незалежність. Зазвичай, історична наука у вивченні цих подій залишає поза своїм узагальненим поглядом саме людський вимір. Виставка «Україна Незалежна» пропонує подивитися на драматичні сторінки вітчизняної історії крізь призму людських доль.
Експозицію складатимуть різноманітні артефакти: рідкісні фото, зворушливі листівки, персональні речі та документи, що дадуть можливість глядачеві абстрагуватись від усталеного офіційного прочитання і опинитись віч-на-віч з персональним виміром історії.
Виставка «Україна Незалежна: людський вимір історії» — це діалог двох періодів: створення Української Народної Республіки у 1917 році та проголошення Незалежності України 1991 року.
Період УНР в експозиції представлено не лише оригіналами офіційних документів того часу, а й особистими речами та раритетними фотографіями, серед яких фото Симона Петлюри, Павла Скоропадського, особиста візитівка Михайла Грушевського. Одними з найбільш цікавих експонатів цього блоку є Перший та Четвертий Універсали Української Центральної Ради. Ці документи є надзвичайно рідкісними, адже радянський режим доклав усіх зусиль задля знищення друкованих примірників. Не менш цікавим є дипломатичний паспорт секретаря посольства УНР, Павла Шумовського, який згодом став видатним біологом та діячем УПА.
Друга ключова частина виставки пов’язана з проголошенням Незалежності 1991 року. Серед цікавих експонатів цього періоду — Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Акт проголошення Незалежності України від 24 серпня 1991 року з підписами депутатів, зразки перших купюр української гривні та інші цікаві артефакти, які супроводжували створення нашої держави.
Експонати виставки мають музейну цінність і належать до приватних зібрань аукціонного дому «Дукат», Ігоря Глоби (Antikvarium), народного депутата України I скликання Ігоря Гриніва, Музею Шереметьєвих.
Виставка створена у співробітництві з відділом «Музею Української революції 1917-1921 років» НМІУ. Науковий консультант: Олена Спицька.
вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ»
Тел.: (044) 279 57 88
E-mail: gallerydykat@gmail.com
Коментарі