Книги, що стануть ідеальним подарунком

chernozem.info 19.12.2019

Книги, що стануть ідеальним подарунком

До новорічних свят всього 2 тижні. І хоча декого ця цифра змушує панікувати, у видавництві ArtHuss знають, що хвилюватися не варто! Все під контролем, тож CHERNOZEM підготував для вас перелік книг, які зацікавлять і дітей, і професіоналів, і просто поціновувачів мистецтва, дизайну та краси.

1. «Історія анімації» Нікіта Кравцов

«Історія анімації» Нікіта Кравцов
«Історія анімації» Нікіта Кравцов

Для кого книга: для професійних аніматорів, або для людей, які люблять мультики. Хто автор: засновник і керівник школи анімації Pause to Play, який співпрацював з міжнародними проектами, навіть з Hyperloop Ілона Маска. Тож що таке анімація, він знає на практиці. У чому особливість? Стильні ілюстрації з доповненою реальністю, завдяки яким читання стане зрозумілішим, адже ви не просто прочитаєте про винаходи, які змінили підхід до анімації, але й побачите їх. Гадаємо, такий інтерактивний формат сподобається і дітям, які зможуть дізнатися, як Волт Дісней робив свої знамениті мультфільми та чому його студія одна з найбільших у світі зараз.

2. «Леонардо і Тайна вечеря» Росс Кінг

«Леонардо і Тайна вечеря» Росс Кінг
«Леонардо і Тайна вечеря» Росс Кінг

Для кого книга: для художників та тих, хто цікавиться творчістю Леонардо да Вінчі, або вірить у різноманітні коспірологічні теорії. Хто автор: письменник та дослідник, автор бестселерів про Мікеланджело, Клода Моне, має кілька нагород категорії «найкращий нон-фікшн». Будьте впевнені, ви прочитаєте корисну і захопливо написану інформацію. У чому особливість? Документальна база, яку опрацював Росс Кінг, вражає. Це свідчення сучасників Леонардо, щоденники митця, записи нотаріусів, теологічні теорії… В результаті, епоха, у якій жив і творив Леонардо, описана якомога детальніше та різноманітно. У книзі люди збігаються подивитися, як митець пише лівою рукою, Леонардо замовляє безліч пляшок вина додому, робить замальовки флорентійських пияк на вулиці… І одного разу отримує ту саму доленосну пропозицію від герцога Мілану.

3. «Анімація: Посібник з виживання» Річард Вільямс

«Анімація: Посібник з виживання» Річард Вільямс
«Анімація: Посібник з виживання» Річард Вільямс

Для кого книга: для аніматорів-початківців, які прагнуть освоїти класичну мальовану анімацію. Хто автор: режисер, голосовий актор, автор класичної стрічки «Хто підставив кролика Роджера», працював аніматором понад 50 років. У чому особливість? Ця книга ‒ від гуру анімації, який допомагає початківцям уникнути типових помилок. Автор аналізує недоліки і підказує, як їх ефективно виправляти. У книзі безліч ілюстрацій, тож однією теорією усе не обмежиться! Практика і ще раз практика приведуть до успіху. Річард Вільямс показує, як зображати вагу предметів, емоції персонажів, різні типи ходи, рух тварин і як озвучити мультфільм, аби результат робот був неперевершеним.

4. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» Стівен Геллер, Сеймур Кваст

«Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» Стівен Геллер, Сеймур Кваст
«Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» Стівен Геллер, Сеймур Кваст

Для кого книга: для дизайнерів, які шукають натхнення та кожного, хто цікавиться візуальною культурою Хто автори: графічний дизайнер та директор дизайнерської фірми. Ентузіасти, які вивчають цю сферу та активно застосовують знання на практиці. У чому особливість? Це найповніша історія дизайну від вікторіанської доби до сьогодення, короткі есе, що стисло і влучно описують специфіку кожної епохи. Приблизно 700 кольорових ілюстрацій тішать око і надихають спостерігати прийоми, які можна застосувати у власній роботі.

5. «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» Вілл Ґомперц

«Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» Вілл Ґомперц
«Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» Вілл Ґомперц

Для кого: для усіх! Хто автор: екс-директор впливової англійської галереї Тейт, редактор відділу мистецтв ВВС, який прагне робити мистецтво зрозумілішим. У чому особливість? Уся інформація про сучасне мистецтво в одному місці. Вілл Гомперц структурує заплутану часову лінії, описує характерні особливості стилів і допомагає орієнтуватися у арт-світі. Відтепер жодної плутанини з Моне і Мане та експресіонізмом та імпресіонізмом.

6. Серія «Основи графічного дизайну»

Серія «Основи графічного дизайну»
Серія «Основи графічного дизайну»

Для кого: для тих, хто хоче покращити навички дизайну. У чому особливість? Це серія професійної літератури для дизайнерів, тож читачі почерпнуть термінологію, дізнаються нюанси композиції та кольорових поєднань… Навчаться здійснювати дизайнерські дослідження, аби створити продукт відповідно до бажань замовника. А завдяки опису різних методик генерування ідей, ви не знатимете про арт-блок чи брак натхнення.

7. «Своя оселя. Дизайн простору, в якому хочеться жити» Джоана Ґейнс

«Своя оселя. Дизайн простору, в якому хочеться жити» Джоана Ґейнс
«Своя оселя. Дизайн простору, в якому хочеться жити» Джоана Ґейнс

Для кого: для тих, хто готується до ремонту чи вже у процесі, або ж для естетів, які хочуть покращити свій дім. Хто автор: разом зі своїм чоловіком, Джоана Гейнс заснувала телевізійні теле-шоу Magnolia Homes, Magnolia Market та Magnolia Realty, тож вона знає, як змінити будь-який дім і додати шарму. У чому особливість? Розділення книги на розділи, що відповідають окремим кімнатам. Спальня, ванна, коридор, місце для зберігання, дитяча, майстерня ‒ кожен куточок у домі може функціонувати та бути привабливим. Джоана розповість про стилі інтер’єру та як поєднувати речі, навіть не задумуючись про це.

8. «65 українських шедеврів: визнані й неявні» Діана Клочко

«65 українських шедеврів: визнані й неявні» Діана Клочко
«65 українських шедеврів: визнані й неявні» Діана Клочко

Для кого: для усіх. Хто автор: українська мистецтвознавиця, нагороджена Почесним званням «Заслужений працівник культури України», активно пише статті про культуру та займається авторськими проектами (альбоми митців, путівники, переклади). У чому особливість? Це новий погляд на українське мистецтво. Усього 65 есе про твори, які раніше не входили до мистецького канону, були забуті чи обділені увагою. Діана Клочко показує, звідки походять корені українського традиційного мистецтва, які оригінальні концепти створювали митці та як вони взаємодіяли зі світовими художніми течіями.

До речі, авторка книги Діана Клочко отримала Премію ім. Юрія Шевельова за художню та наукову українську есеїстику 2019.

9. «Галерея пройдисвітів» Філіп Гук

«Галерея пройдисвітів» Філіп Гук
«Галерея пройдисвітів» Філіп Гук

Для кого: для тих, хто хоче більше знати про професію арт-дилера. Хто автор: старший директор відділу відділу модерного та імпресіоністського мистецтва на аукціоні Sotheby’s London, працює на арт-ринку понад 40 років. У чому особливість? Це історія мистецтва, розказана через життя арт-дилерів. Ви поглянете на мистецтво з точки зору його цінності та можливості продажу. Чому всі раділи, коли вмирав король, які хитрощі вигадували, щоб транспортувати мистецтво нелегально, та чому одні митці ставали більш популярними у певний час?

Цей список вийшов довгим, але ми включили в нього книги, що зацікавлять різних людей, аби ви змогли підібрати ідеальний подарунок. Якщо хочете дізнатися більше, напишемо для вас другу частину цього книжкового огляду.

До речі, зараз знижка 20% на усі видання, якраз до новорічних свят. Потіште рідних або й себе!

За матеріалами arthuss.com.ua

 

Матеріали на схожі теми

Коментарі