Kyiv Art Week проходив у столиці вдруге. Захід став більш масштабним, залучив 23 галереї з 5 країн та запропонував низку поза виставкових пунктів програми. Для того, щоб поціновувачу-початківцю не загубитися на двох поверхах експозиції у бізнес-центрі Toronto-Kyiv навпроти костьолу, CHRNZM одразу після відкриття підготував для short.media короткий пул авторів, проектів та галерей, а вже по закінченні основної експозиції зробив допис більш розгорнутим:
РОМАН МІНІН & BuyArt Gallery
Епос донбаського автора харківської художньої школи вчергове здивував жанровим різноманіттям. Цього разу було виставлено бронзову скульптуру «Свій-Чужий» під трьома шарами автомобільної фарби. Презентований нещодавно у Мюнхені образ наростив «кістки на м’ясо» та відзеркалював сонячні проміні, забарвлені масштабним вітражем.

ЗОЯ ОРЛОВА & ArtHuss
Фонд культурних ініціатив за короткий проміжок часу презентував декілька гучних проектів, серед яких і «Танго…». Насичений червоний, спалахи пристрасті, мереживо тексту – все це спонукає до заглиблення у рефлексії автора. Або – як мінімум – фото на яскравому тлі. Показовою є світлина голови оргкомітету UFW Ірини Данилевської від Романа Горбуна з порталу OREST – .

Whatever & Бірючий
Наймасштабніший симпозіум сучасного мистецтва України десятирічного кураторства Генадія Козуба представив результат пляжного експерименту: спонтанні фото колективної імпровізації його учасників у морських хвилях були сліпим жеребом розподілені між митцями. А ті вже відобразили епізоди у притаманній кожному творчій манері.
Рекомендувалося дивитися всю експозицію проекту без винятку. До цієї поради CHRNZM додає свої вибрані фото:
ЮЛІЯ ЯЛАНЖИ & INVOGUE
Одеський проект «Клітинна практика» звертається до основної концепції біології – будь-який організм вибудовується зі схожих між собою частин-кліток, та відсилає глядача до яскравої традиції створення цілісного об’єму із аморфних об’єктів у дусі Генрі Мура, Луїзи Буржуа чи Ернесту Нету. Хоча, з огляду на ювілей Василя Верещагіна, композиція дуже схожа на одну з його відомих картин.
НЬЮТОН, КЛАРК etc. & Brucie Collections
Чи не єдина галерея, що спеціалізується на виставках в Україні світових митців фотографії, відкрила свій storage для широкого огляду. Звісно, що про принти не йдеться – всі світлини виготовлено традиційно. Вадим Яценко є найбільшим нашим колекціонером знаних авторів з різних куточків цього неосяжного мистецького простору та пропонує кращі взірці, зібрані протягом багатьох років месіанства.
НЕВІДОМІ & NO NAME
Під час відкриття один з найзагадковіших арт-об’єктів ще не було підписано, але його показовість – склянка води поруч з брутальною конструкцією зі зашморгом з пакувальної стрічки – мала численні конотації: це і необхідність втамування жаги до мистецтва, і обмеженість смислів сучасного мистецтва для широкого загалу, і крихкість буття порівняно з техногенним перенавантаженням…
ЗІНАЇДА ЛІХАЧОВА
Dakini – один з проектів, що представлені за межами основної локації, водночас один з найбільш містифікованих. Представляти його у фото – залишати глядача без задоволення від блукання затемненими залами Музею імені Шевченка запропонованим авторкою маршрутом. Експозиція основних елементів відкриває новий погляд авторки на жіночу суть, трактовці якій вона останніми роками присвячує свою творчість.
………………………..
На момент закриття основної експозиції до вибіркових вражень додалося ще декілька, а саме:
CHRNZM впевнений, що для справжніх поціновувачів підписи під роботами будуть зайві. Адже впізнавання та здивування – одні з найбільш приємних станів для людини!
p.s. далі будуть бліц-репортажі з виставок поза межами основної локації…
Коментарі