1400x90-arthuss-2

Lab24: Її простір

chernozem.info 18.12.2017

Lab24 – Її простір:

“Вам колись хотілось зрозуміти те потаємне, що ховає жінка? Те, що вона нікому не розповідала, не наважувалась cказати або просто не помічала в собі раніше…”

Шість художниць арт-групи Light, шість дівчат, дівчин, жінок дозволять побачити трохи більше.

“Цей виставковий простір – Її простір. Наповнений спогадами, мріями, біллю, насиллям, задоволенням, ніжністю, сексуальністю, розчаруванням, емоціями та сміливістю.”

Після довгих обмірковувань, спогадів, прочитаних книжок, статей в Інтернеті, безлічі діалогів були створені роботи, які й утворюють Її простір.

“Що жіночого є в мені? 
Що робить мене жінкою? 
Чи існує так звана жіноча енергія?”
Такі питання мисткині ставили самі собі.

Світ сповнений стреотипними патернами та сприйняттями. Дівчатам розповідають казки про принців та вічне кохання. В старшому віці нашаровуються стреотипи про відносини з чоловіками та зовнішній вигляд. Кожного дня ми бачимо нескінченну кількість картинок у фейсбуці, рекламу тощо. Усміхненні обличчя, щасливі пари, спорт, гарна зовнішність, правильне харчування, діти, собака, велика оселя і вічна радість, гарний настрій та ідеальне життя… Oбраз ідеальної жінки.

В цьому потоці важко знайти себе.
Не завжди хочеться посміхатися, не всі жінки хочуть народжувати дітей, або ставати принцесами з казок.
Іноді індивідуальність починає втрачатися.

В роботах є тільки справжнє і щире.
А що ж привнесене із зовні? Де та межа між мріями та реальністю?
Яка вона жінка? Що вона насправді відчуває та чого бажає?

Після виходу з Її простору ви зможете зрозуміти або відчути відповіді на ці питання трохи краще.

(Автор тексту – Ольга Антонова)

Концепції та роботи (всі тексти далі належать авторам робіт):

wp_20171209_17_55_19_prowp_20171209_17_55_30_pro

Ольга Чекотовська – Коли всі бажання справдяться, більшість твоїх мрій буде зруйновано. Інсталяція. Дріт.  2017

“Традиційно дівчинка зростає в певному світі, зітканому із звичаїв та стереотипів про справжню жінку. Це певні казки-міфи про принцесу в гарненькому платтячку, принца на білому коні, розкішний замок та вічне кохання. У підлітковому віці це все перетворюється на “бути справжньою жінкою”, вдало вийти заміж (принц отримує атрибути у вигляді дорогої машини та певних цифр на банківському рахунку), велику квартиру у гарному районі міста та обов’язки гарної дружини. Реальне життя трансформує казки в певні патерни поведінки жінки.

Протягом життя багато дорослих принцес шукають принца та вічного кохання. Але реальність досить сурова і прозаїчна. І потроху з корони, усіяної діамантами мрій, починають випадати камінці. Деякі бажання такі, як одруження та квартира, справджуються. Та хіба це те про, що ми мріяли, коли мама і бабуся вбирали нас у гарненьку сукню та відправляли на пошук своєї долі? Наші бажання, сконструйовані суспільною думкою, стають реальністю, переростають у звичайний побут, а мрії маленьких принцес знищує час та об’єктивний світ.

Звісно розчарування не є атрибутом гендеру, а стосується всіх людей, проте чи не визначають ці казки-міфи долю жінки? Чи не самі жінки поколіннями приречують себе та своїх дітей бігати за фантомною короною? Всі хочуть бути принцесами, але можливо варто бути собою? І хто навчить нас бути справжніми?”

 

wp_20171209_17_55_57_pro

Юлія Захарова – Гра. Взуття, гіпс, акрил. 2017

“Мої туфлі як маски для актора. Інші туфлі – інша роль. Сьогодні я – сексуальна жінка.”

 

wp_20171209_17_56_47_prowp_20171209_17_56_58_pro

Альона Шибунова – Альбом. 25х35. Тканина, пластик. 2017

“Мій альбом зроблений із чоловічих речей. Це вже не тканина, кожна річ просякнута пластиком, вони тверді, як листи. Кожна річ – це окрема історія.

Він про чоловіків, про любов, про спогади.

Про тепло і холод. Про біль, жертви, насильство … Про задоволення, ніжності, захоплення … Без них я б не впізнала себе справжню. Не розкрила б багато своїх граней. Не навчилася б розсипатися і збирати себе по шматочках. Не можу сказати, що я вже це все вмію … Але, я точно стала гнучкіша і пластичніша. Цей альбом про подяку.”

 

wp_20171209_17_57_17_pro

Юлія Захарова – Потаємне. Полотно, акрил, наждачний папір. 40х50. 2017

“Я багато думаю про конфлікт і взаємодію між різними ролями жінки в суспільстві та її первісною природою. Мені здається, що сучасне суспільство нав’язує жінкам ті ролі і ті якості, які початково їм не властиві, наприклад, такі, як необхідність бути успішною, цілеспрямованою, заробляти гроші, домагатися кар’єрного росту, виявляти твердість і вміння керувати іншими людьми. При цьому жінки часто починають втрачати свою первісну природу, яка полягає в м’якості, ніжності, турботі про оточуючих та накопиченні творчої енергії. Ця первісна природа витісняється стереотипами і стандартними життєвими цілями. Вона стає чимось таємним, тим, що заховане глибоко всередині кожної з нас.”

 

wp_20171209_17_57_46_pro

Арт-група Light – No name. Силікон, вішак. 2017

“Людське тіло представляє собою певну межу, яка розділяє внутрішнє і зовнішнє, публічне і приватне. В умовах постійного перебування людини в соціальних мережах її тіло стає частиною особистої репрезентації, воно може приваблювати, продавати, актуалізувати соціально-економічні проблеми, воно є полем вибору для власної ідентичності. Ця ідентичність нерідко викристалізовується через співставлення себе і певних культурних маркерів, наявних в соціумі, через критичні моменти в житті, через власні почуття і внутрішні трансформації.

Вся сукупність цього досвіду формує нас сьогоднішніх та перекидує місток в майбутнє.

Наше тіло – це діалог між чимось цілковито особистим і повністю публічним. Це наш слід у часі, наш пошук себе, наша сміливість та відвага заявити про своє буття і свій біль, спосіб втечі від себе і ширма наших фобій.

Зняти з себе шкіру, зробити особисте максимально доступним для кожного – це болісний процес, який з одного боку об’єднав учасниць групи Light, а з іншого створив дискомфорт, який породив новий досвід у пошуку власної ідентичності кожної.

Проект «No name» це демонстрація перетворення фізичного тіла в нематеріальну історію пошуку себе, як пластичної структури, яка в сучасному гібридному світі здатна пристосуватися до будь-яких змін, зберігаючи свій унікальний особистнісний досвід.”

wp_20171209_17_58_09_pro

Ольга Антонова – Про тіло. Пастель на папері. 110×75. 2017

“Мої праці про тіло, про жіноче тіло, вони пов’язані з тілесними переживаннями, тілесними відчуттями, вони створювалися пальцями та руками. Вони про бажання бути більш відкритою до почуттів, до емоцій. Вони про відчуття близькості.”

 

wp_20171209_17_58_21_pro wp_20171209_17_58_35_pro wp_20171209_17_58_28_pro

Євгенія Антонова  

Без назви. Кіропласт, цвяхи. 2017

Мої скриньки  – мої стосунки з чоловіками. Це можливість зазирнути в себе. Зустрітися з минулими ранами, які я довгий час не визнавала, ховала, соромилась. визнати свою біль це дозволити бути собі не ідеальною.

 

wp_20171209_17_58_48_pro wp_20171209_17_59_28_pro

Катерина Кубицька-Солдатова – I am a girl, you told me that. (англ. Я дівчина, так ви мені сказали). Дерево, різьблення. 210х80. 2017

– Катя, що для тебе жіночність?

– Я не знаю.

– А ти спробуй відповісти на це питання. Подумай.

– В пологовому батькам сказали: «У вас дівчинка!» Ось що я про це думаю.

– А як відчуваєш себе?

– Я відчуваю себе собою, проте з дитинства всі повторюють, що я – дівчинка. Ти ж розумієш про що я?!

– Мабуть…

– Я не відношуся ні до яких меншин, проте навіть зараз відчуваю певний тиск від оточення. Ось наприклад, я не фарбуюсь, проте «ти ж дівчинка – нафарбуй вії». А хто сказав, що це маст для дівчини? Або ж, я не ношу підбори і мені не подобається більша частина жіночого одягу, проте «ти ж дівчинка – вдягни сукню». З дитинства я хотіла бути архітектором або телеоператором, проте – «іноземні мови – це ж для дівчини».

– Ну, ти ж можеш обирати, ми живемо у вільній країні.

– Добре про це казати, якщо ти живеш у великому місті, де все кудись поспішають і всім на тебе начхати. Проте, якщо ти ростеш в маленькому провінційному містечку, то обов’язково відчуватимеш тиск. Тим паче, коли твої дитинство та юність припадають на 90-сті.

І все ж таки, Катю, так що для тебе жіночність?

– Нічого. Це просто відчувати себе собою і подобатись собі. З останнім у мене проблеми, проте я на шляху до їх вирішення.

wp_20171209_18_00_14_pro

Альона Шибунова – Дзеркало. 120х60. Дзеркало, пластик. 2017

“Дзеркало, для мене – це містичний об’єкт. В дитинстві я часто спілкувалася з дівчинкою із задзеркалля. Ми були чимось схожі, наші обличча, тіла дорослішали синхронно. Ми зустрічалися в кімнаті, а потім розбігалися по своїх справах. Я їй часто розповідала,про те що зі мною відбувалося, поки ми не бачилися. Півроку тому я знайшла велике, розбите дзеркало. Традиційно вважється ,що туди не варто дивитися, бо це спричинить неприємності. Але мені було цікаво, страху не було, мабуть, настав час побачити себе в недосконалому відображенні. Зараз, моє дзеркало чорне, воно відображає мою Тінь.”

 

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі