Переможці Премії Future Generation Art Prize-2017

chernozem.info 16.03.2017

20:00 у прямому ефірі дивіться четверту церемонію нагородження переможців Премії Future Generation Art Prize. Перша міжнародна премія для молодих художників віком до 35 років, заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, сьогодні підводить підсумки цьогорічних арт-перегонів.

Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre: «Я гордий відзначити, що після восьми років та чотирьох проведених конкурсів Future Generation Art Prize стала віхою в міжнародному культурному ландшафті. Премія зарекомендувала себе тим, що надає постійну підтримку всім художникам-номінантам, як через інвестування в виробництво нових робіт, так і через зобов’язання представляти всіх художників  в рамках офіційної паралельної програми на Бієнале у Венеції. Завдяки цій виставці в Києві ми збираємо 21 номінанта з усього світу в Україні, підкреслюючи потужності Києва як хаба сучасної культури, надихаючи водночас місцеву арт-сцену. Вперше за час існування премії, виставка проводиться за участі запрошеного куратора – Анни Смолак».

Двадцять художників, що увійшли до шорт-листа, були відібрані міжнародною Відбірковою комісією з понад 4400 заявок з 138 країн світу. «Відкрита група» автоматично увійшла до шорт-листу, як володар головної премії PinchukArtCentre 2015 – загальнонаціональної премії в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художників до 35 років.

У шорт-лист Премії Future Generation Art Prize у 2017 році увійшли: Нжидека Акуніілі Кросбі, 33 (Нігерія/ США), Іван Арготе, 32 (Колумбія/ Франція), Фірелей Баес, 35 (Домініканськa Республіка/ США), Дінео Сеше Бопапе, 35 (ПАР), Фібі Босвел, 34 (Кенія/ Великобританія), Кеман Ва Лехулере, 32 (ПАР), Лі Жань, 30 (Китай), Вівіан Какурі, 30 (Бразилія), Сол Калеро, 34 (Венесуела/ Німеччина), Ібрагім Махама, 29 (Ганa), Ребекка Мосс, 25 (Великобританія), Саша Пирогова, 29 (Росія), Каміла Жанан Рашид, 31 (США), Мартін Сімс, 28 (США), Крістіан Фалснас, 35 (Данія/ Німеччинa), Енді Холден, 34 (Великобританія), І.Джей Хілл, 31 (США), Аслі Чавушоглу, 34 (Туреччинa), Важико Чачхіані, 31 (Грузія/ Німеччинa), Карла Шайм, 33 (Бразилія), Відкрита група (Україна).

Куратором виставки Future Generation Art Prize 2017 виступає Анна Смолак.

Міжнародне журі Future Generation Art Prize 2017:

  • Ніколас Бом, директор і головний куратор, Public Art Fund, Нью-Йорк
  • Івона Блазвік, директор, галерея Whitechapel Art Gallery, Лондон
  • Бйорн Гельдхоф, арт-директор, PinchukArtCentre (Київ) та YARAT (Баку)
  • Мамі Катаока, головний куратор, Mori Art Museum (Токио) і куратор
    21-ї  Сіднейської Біеннале 2018
  • Койо Куо, арт-директор і засновник, Raw Material Company, Дакар
  • Жером Санс, співзасновник Palais de Tokyo і арт-директор проекту Perfect Crossovers (Париж-Пекін).
  • Йохен Фольц, куратор 32-ї Бієнале в Сан-Паулу.

Міжнародне журі визначає переможця, який отримує головну премію в розмірі $100 000 доларів США (з них $60 000 – готівкою, а $40 000 – на створення нових робіт). Крім того, не більше п’яти учасників, відібраних журі, стануть володарями спеціальної премії в розмірі $20 000.

*інформація з сайту PinchukArtCentre

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі