Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Проект сучасного мистецтва “ГОРИЗОНТ ПОДІЙ”

27.09.2016

Мистецький Арсенал чекає на Вас на проекті “Горизонт Подій”, який пройде з 27 жовтня – 1 грудня 2016 р..

Тема проекту – складний і неоднозначний зв’язок між мистецтвом і реальністю в епоху передчуття кардинальних трансформацій. Куратори проекту: Олександр Соловйов, Аліса Ложкіна, Соломія Савчук.

Горизонт подій – поняття, запозичене з актуального наукового дискурсу. Уявна межа в просторі-часі, перетинаючи яку, світло потрапляє в своєрідну «пастку» чорної діри, вже ніколи звідти не повертаючись, – є неймовірно потужним образом. Що саме відбувається за цим символічним кордоном? Це питання наразі знаходиться в епіцентрі наукових дискусій, адже, здається, що саме горизонт подій ставить перед людством найважливіші онтологічні питання: що є буття, матерія, життя, і що лежить за межами наших звичних уявлень про ці поняття.  Горизонт подій є метафорою сучасного стану людства, яке, вочевидь, підійшло до чергового символічного «горизонту».

008_print

Світ постійних змін, до якого ми, здавалося б, вже давно звикли, набуває все химерніших обрисів, змушуючи нас переглядати вчорашній футорологічний оптимізм і віру у безмежність прогресу. Глобалізація та надшвидкий поступ науки і технологій супроводжуються безліччю реакційних феноменів, що буквально на наших очах перетворюються на епідемію.Що лежить за «горизонтом подій» сучасності? Чи зможе людство подолати виклики змін, що шокують? Чи впізнаємо ми, сьогоднішні, себе у постлюдині, яка вже зараз народжується у апокаліптичному коктейлі зі знання і невігластва?  На поріг чорної діри світло приносить із собою історію своєї подорожі простором-часом. Можливо, за цим порогом – портал до іншого Всесвіту? А можливо горизонту подій і зовсім не існує, а натомість перед чорною дірою міститься так звана «стіна вогню» –firewall, в апокаліптичному полум’ї якої відбудеться тотальна і безнадійна анігіляція усього досвіду, що його мільйони років несло світло до безжалісної та холодної чорної діри? Так само і сучасне суспільство, здається, підійшло до порогу майбуття, коли Історія людства в звичному сенсі або набуватиме нових змістів, або ж буде знищеною хвилею забуття і досі небачених катастроф.

Сучасне мистецтво в своєму прагненні,  наближенні до абсолютного горизонту є саме тією сферою, дестає можливим зіткнення неможливих світів і світобачень, де діють символічні, конвенціональні кордони.Саме воно дозволяє побачити те, що непроговорене або не може бути проговореним – побачити, що саме знаходиться за горизонтом. Проект поділяється за кілька умовних розділів, які перегукуються з елементами наукового опису ситуації навколо «горизонту подій»: Простір, Час,  Світло, Спостерігач.

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі