Мала Галерея Мистецького Арсеналу покаже українсько-польський проект «Від спільного кореня»

chernozem.info 24.11.2016

25 листопада у Києві, в Малій Галереї Мистецького Арсеналу, відбудеться презентація проекту «Від спільного кореня», літньої резиденції українських художників в Польщі. Проект був організований Міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва «BIRUCHIY» та Фондом спілки поляків міста Києва. Відкриття супроводжуватиметься презентацією підсумкового каталогу симпозіуму «BIRUCHIY» 2015 року.

vid-spilnogo-korenya_mala-galereya-misteckogo-arsenalu

Влітку 2016 було реалізовано двотижневу резиденцію, під час якої 14 українських художників жили і працювали в містечку Клементовіце поблизу Любліна на базі Комплексу шкіл агробізнесу ім. М. Ратая. Концепція проекту «Від спільного кореня» (куратор Наталія Маценко) заснована на метафорі кореня як першооснови, базової складової будь-якої структури, поняття, що використовується в різних дисциплінах. Проект мав на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого, історії як предмету маніпуляції та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції. На тлі теперішнього загострення українсько-польських стосунків, формально обумовленого історичними приводами, тема сьогодні є ще актуальнішою, ніж завжди. Художники в школі задають питання, наскільки ми засвоїли уроки минулого.

Рефлексуючи на концепцію та локальну ситуацію, резиденти створили живописні, графічні, фото і відео-роботи, інсталяції, розписи, міждисциплінарні проекти. Також в рамках резиденції відбулася колаборація між українським стріт-артистом Apl315 та польським стріт-артистом і медіахудожником Стаху Шумскі, який після цього восени відвідав Бірючий.

На продовження співпраці, започаткованої першим літнім проектом, у січні 2017 року відбудеться зимова резиденція. В її рамках планується розширити освітню функцію проекту та провести серію лекцій і майстер-класів від учасників резиденції та запрошених фахівців.

У зв’язку з тим, що більшість сайт-специфік інсталяцій та полотен нині знаходяться в місці проведення резиденції, на презентації можна буде побачити декілька окремих робіт та документацію процесу і результатів роботи.

Учасники проекту: Apl315, Анна Бекерська, Назар Білик, Мирослав Вайда, Стас Волязловський, Ксенія Гнилицька, Закентій Горобйов, Юрій Єфанов, Нікіта Кравцов, Каміль Кравцова, Антон Лапов, Світлана Ратошнюк, Олексій Сай, Стаху Шумскі, Аліна Якубенко.

Куратор – Наталія Маценко.

Організатори:

Міжнародний симпозіум сучасного систецтва «Бірючий» – Геннадій Козуб

Фонд Спілки поляків міста Києва – Владислав Зварич, Ольга Бочкар

Комплекс шкіл агробізнесу ім. М. Ратая – Збіґнєв Турковський

Під Патронатом Посольства України у Польщі та Почесним патронатом Генерального Консула України в Любліні

Адреса: Маля Галерея Мистецького Арсеналу, Київ, вул. Лаврська, 10

Дата: 25.11.2016

Час: 19:00

Вхід: Вільний

 

Про Фонд Спілки Поляків міста Києва

Вже другий рік поспіль триває програма навчання дітей з України у польських учбових закладах, основною метою якої є забезпечення культурного обміну, зміцнення і розвиток дружніх відносин між дітьми та молоддю обох країн. Заради цього Фонд здійснює численні заходи, покликані підвищити інтерес молоді до українських та польських традицій, їх збереження та популяризації класичної і сучасної української культури в Польщі та польської культури в Україні. Цього року Фонд, спільно з Комплексом шкіл агробізнесу ім. М. Ратая, розпочинає черговий проект: створення на базі Школи в м. Клементовіце міжнаціональної діалогової платформи з метою обміну досвідом у сфері освіти (в т. ч. щодо створення умов для розвитку креативного мислення й толерантного світогляду в середній освіті).

Про Міжнародний Симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий»

Наймасштабніша та одна з перших українських арт-резиденцій, яка протягом останніх кількох років активно займається децентралізацією в українському культурному просторі та налагодженням міжнародної комунікації, популяризацією українського мистецтва не лише в регіонах, але й за кордоном. За цей час у резиденції крім українських художників взяли участь автори з Італії, Росії, Нідерландів, Австрії, Чехії, Німеччини, Британії, США. Діяльність проекту нині не обмежується перебуванням і роботою художників на о. Бірючий, виставками й каталогами. За останні кілька років на рахунку «Бірючого» з’явився проект обміну резидентами з італійською програмою RESO та інтервенція до промислового містечка Іршанськ у Житомирській області.  Наступний крок здійснено в напрямку Польщі – близького сусіда, держави, з якою Україна має тісні зв’язки та тривалу історію комунікації у сфері культури.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ТА МАТЕРІАЛИ:

Олена Сперанська / 099 023 58 08

biruchiyart@gmail.com

biruchiyart.com.ua

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі