Щоденники фестивалю анімації LINOLEUM: український конкурс

chernozem.info 07.09.2019

apple-touch-icon

Цьогорічна програма фестивалю має три конкурси: український, міжнародний та конкурс комерційної анімації. В українському беруть участь вісім робіт-фіналістів вітчизняних режисерів. По завершенні сеансу в кінотеатрі “Жовтень” автори поділилися з глядачами своїми історіями створення анімації.

7750c879443c16e2266bfceb8167965c910c7ac3

“петрівка-реквієм”, Катерина Возниця

Коментар режисерки: Ми вирішили зробити історію не так про декомунізацію Петрівки, як саме про голос Миколи Петренка, диктора, який озвучував станції метро протягом двадцяти років, і в момент перейменування Петрівки його голос замінили на голос іншого диктора. Початкова ідея була в тому, щоб використати якось звуки метро і його голос, поміркувати щодо того, що таке втрата. Наприклад, якщо ми втрачаємо якусь архітектурну пам’ятку, вона одразу стає цінною. З голосом у нас такого не було. 

cded8017c83c77f6d0563196d595137de6753cbc

“Сама собі тут”, Анна Дудко

Коментар режисерки: Все крутиться навколо моїх особистих історій, якихось переживань і досвіду, але все-таки я хотіла зробити цю історію такою, щоб вона могла відгукнутися в інших людях також. У мене всі персонажі не є однозначними, їх можна сприймати по-різному. Ніхто із них не є добрим чи злим. Кожна людина може інтерпретувати їх, як їй хочеться. Так, це моя історія, але мені подобається, коли люди можуть побачити щось своє, і потім ще дають фідбек, розповідають, які емоції це викликало в них.

d7a6d5ce2d8d914be889cb15e6b8cce75fc1c5f4

“Лісова пісня”, Андрій Науменко.

Коментар режисера: Ідея фільму досить проста – питання акцентів, на що ти звертаєш увагу. Це скоріше нагадування, і мені частково: менше “залипати” в телефон, іноді дивитися навколо себе, тому що можна щось кльове пропустити.

001

“Велике світле майбутнє”, Роман Лисенко

Коментар режисера: Перше, що я почув, коли закінчився мій ролик: “Я нічого не зрозумів”. Насправді задача була в тому, щоб за рік створити 3D-анімаційний фільм і не збожеволіти. Спочатку в мене була ідея: “А що було б, якби наш уряд регулювався не людьми, а штучним інтелектом?” Насправді я розумів, що лінійну історію досить складно зробити в тих умовах, в яких я тоді знаходився. Тому я вирішив зробити акцент на атмосферній складовій. Я уявляв собі це ніби трейлер чогось більшого. Ніби ми зазирнули за ширму якогось великого фільму, великого світу. Мені здалось, що ніхто ще не робив такого радянського кіберпанку.

ec8b9223b60debc5bfd193e456db023ac4ddcc09

“Поки не стане чорним”,  Анастасія Фалілеєва 

Коментар режисерки: Спочатку я просто побачила в одного свого друга, звукорежисера цього фільму, фотку, де була ціла гора пластикових ящиків для фруктів. Така гора, вища за мене, напевно. І це було десь в Таїланді. Мені ці ящики нагадали місто. Азійське, в якому заплутані дроти, брудні вулиці. І я подумала: “Хочу зняти з цими ящиками такий ляльковий мультфільм, у якому вони будуть будинками”. Ось так це і вийшло. А оскільки у мене все відштовхується від візуального і від фактури, то потім я вже прив’язала історію.

002

“Кохання”, Микита Лиськов

Коментар режисера: Для іноземців ця робота – навіть щось екзотичне. Ми ж теж любимо дивитися різні фільми, в яких не все розуміємо. Якась загадковість, незрозумілість навіть більше приваблює. Я не дуже люблю робити розкадровку, прописувати сценарій, тому що потім нецікаво працювати. У мене була купа різних ідей, була найзрозуміліша для мене, я з неї хотів почати. Намалював її і відчув, що буде далі. Ця історія почала чіплятися до якихось інших ідей у моєму списку. 

8dff2aaaa47b68e2654c823e37c9da4d0045f1f8

“Пуповина”, Олександр Бубнов

Коментар продюсера, Віталія Хало: Це не історія режисера, але це ті історії, які він бачив періодично навколо себе. Вона не суто українська, більш універсальна – про опіку батьків над своїми дітьми, коли ця опіка не дозволяє дітям стати дорослими і нести відповідальність за своє життя. Це не документалістика, це відображення думок режисера. Він цю історію побачив, про неї розказав. А які хто з неї робить висновки? Ну, кожен бачить щось своє.

Також в українському конкурсі брала участь Дана Кавеліна з фільмом “Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв iз квiтами”. Повторнй показ відбудеться 7-го вересня в кінотеатрі “Жовтень”. Переможця буде оголошено 8-го вересня.

Дізнатися про секрети анімації та ознайомитися з порадами кращих професіоналів можна завдяки книзі Річарда Вільямса “Анімація. Посібник з виживання”. Оформити передзамовлення зі знижкою можна на сайті видавництва ArtHuss. 

________________________________________________________

  • Animation basics — практичний курс із вивчення основ анімації. Освоївши фундаментальні принципи руху, зможете створювати виразну анімацію у 2D, 3D, кіно, мультфільмах, стоп моушні, геймі та моушн дизайні. Старт курсу у січні 2020.
  • Якщо ви хочете створювати персонажів, якому повірять, як собі — вам на курс Animation. Body mechanics. Три місяці на те, щоб зрозуміти, як працює анімаційна фізика: впізнаваність рухів та ритмів, механіка та мова тіла, експерименти з вагою, додержання балансу. Старт курсу 22 жовтня

________________________________________________________

Більше про дизайн — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі