1400x90-arthuss-2

У Львові відкрився великий мистецький проект Show Promise

chernozem.info 16.06.2017

Шоу Обіцянок – це тотальне медійне шоу, що стирає кордон між реальністю та вигадкою

13 червня у Львівському Палаці Мистецтв відкрився грандіозний проект українського сучасного мистецтва – Show Promise. Виставка експонується до 16 липня.

Проект представлено на всіх трьох поверхах палацу. Багато художників працює з новими медіа-техніками – тут є відео-арт, монументальна скульптура з металопластику, цифровий живопис, 3D графіка, концептуальна фотографія. Для повного включення в експозицію деякі мистецькі проекти потребують вдягати спеціальні окуляри чи навушники.

Дуже багато нових робіт – Олександр Ройтбурд представив сюрреалістичне полотно «Останнє селфі», яке виконано в класичній техніці олія на полотні. Роман Михайлов підготував понад 500 оригінальних колажів, які займають стіну на третьому поверсі експозиції та являють собою цілу історію. Художник пропонує глядачеві розібратися: яка із усіх сюжетних ліній, що існують одночасно, є правдивою. Назар Білик показав нову роботу з металу та полімерних матеріалів. В скульптурі “Рубці” автор звертається до теми пам’яті та працює над документальним образом несформованого пам’ятника воїну.  Інтерактивна скульптура Олекси Фурдіяка «4» нагадує рампу-жорна, які глядач може крутити, ніби виконуючи ритуал перемелювання часу. За авторським задумом  цей об’єкт глядач має сприймати як метафору обміну енергетикою в прагненні «бути».

На виставці можна побачити три великих роботи знаменитого фотографа Бориса Михайлова, який цього року презентує Україну на 57-й Венеційській бієнале. Свої концептуальні фото із серії «Comedia del’arte в Криму», що знаходяться в колекції Zenko Foundation, демонструє Арсен Савадов. Віктор Сидоренко вперше представив для показу нову скульптуру із серії «Енантіодромія». Величезна постать людини доповнюється монументальними полотнами з цієї ж серії, які розмістились на другому поверсі палацу.

35 художників через візуальні засоби мистецтва показують колізії та надії сучасного світу. З одного боку, людина стикається із всезагальною руйнацією всіх правил, а з іншого – отримує безперестанні обіцянки кращого майбутнього. За кураторською концепцією Ігора Абрамовича та Олександра Соловйова – виставка є спробою зрозуміти, де проходить ця тонка межа ілюзії та реальності нашого світу.

Це тотальне медійне шоу стирає кордон між реальністю та вигадкою. Єдина річ, яка залишається незмінною, – є прагнення людини до кращого майбутнього. Мистецтво, через свою незаангажованість та чистоту погляду, здатне позначити орієнтири, що вкажуть, яким насправді стане майбутнє.

«Мистецтво не заспокоює, але воно дає змогу відстороненого погляду, шанс на аналіз та рефлексію, і таким чином розуміння того, що є дійсно важливим», – говорить засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Куратори проекту: Ігор Абрамович, Олександр Соловйов

Учасники Show Promise: Назар Білик, Олег Воронко, Анатолій Ганкевич, Ігор Гусєв, Юрій Єфанов, Гамлет Зіньковський, Влодко Кауфман, Аліна Клєйтман, Павло Керестей, Юлія Кисіль, Ростислав Котерлін, Антон Логов, Олекса Манн, Роман Мінін, Борис Михайлов, Роман Михайлов, Нацпром (Олег Тістол та Микола Маценко), Сергій Петлюк, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Степан Рябченко, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Олексій Сай, Роберт Саллер, Євген Самборський, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Олекса Фурдіяк, Василь Цаголов, Микита Шалений, Аліна Якубенко, група GAZ.

Організатор проекту: Zenko Foundation

Партнери проекту: Львівський палац мистецтв, Фонд культурних ініціатив ArtHuss, Kumpel` Group, готельний комплекс «Коруна»

Розклад роботи Львівського палацу мистецтв: щодня з 11:00 до 18:00, понеділок вихідний, квитки: загальний – 40 грн, пільговий – 20.

Офіційна сторінка події: https://www.facebook.com/events/1898390500444492/


Про Zenko Foundation. Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень-березень, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відеоінтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.

Теми art

Матеріали на схожі теми

Коментарі