Не сотворѝ себѣ̀ кумі́ра, и всѧ́кагѡ подо́бїѧ,
єли͂ка на небесѝ горѣ̀, и єли͂ка на землѝ ни́зу,
и єли͂ка въ вода́хъ подъ земле́ю:
да не поклони́шисѧ ѝмъ, ни послу́жиши ѝмъ.
Исх. 20, 4-5
І тоді, коли містичне світосприйняття прадавніх суспільств потребувало багатьох богів, і зараз, коли рівень технологій та можливостей звів суспільство до абсолютного прагматизму, не зникає потреба в пошуку вищого змісту, божественого проведіння, яке надає людині внутрішньої сили, прагнення руху та благоговіння. Важливо вірити, наслідувати когось, йти за химерою. Не просто вірити, а плодити синтетичні символи та знаки, які відображають уявлення про концентрат сверхсили.
Можна по різному називати ці явища, але коріння та причино-наслідкові зв’язки едентичні у всіх випадках.Крім грубого ідолопоклонства та залізних мантр, існує щось більш тонкого характеру – усталені та невизначені ідеології сучасності, багато з яких мають за первину мету поєднувати, але які все частіше призводять до роз’єднання світу.
Кожен цивілізаційний виток – це виток спиралі, яка веде до соціального та духовного схождення, щоб потім знову торкнутись духовного дна, щоб через катарсис та створення нових символів людство знов прийшло на старт. Проте бачення сущого без буття породжує власне ніщо.
Учасники проекту через скульптурні форми осмислюють ідею надсили, її інфекційного розповсюдження, поклоніння або рабства людини перед нею. На відкритті буде створено вогняну скульптуру, свідками чого стануть всі гості фестивалю ГОГОЛЬFEST.
А всіх поціновувачів та власників етнічних барабанів світу запрошуємо долучитися до флешмобу і приходити на вікриття проекту з барабанами – разом створимо надзвичайну атмосферу при підтримці коллективу afriKAN (африканські барабани).
ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ З БАРАБАНАМИ ДІЄ ЗНИЖКА НА ВХІД 50% В ДЕНЬ ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ. ДЛЯ УЧАСНИКІВ БАРАБАННОГО ФЛЕШМОБУ ОБОВ’ЯЗКОВА РЕЄСТРАЦІЯ.
Відкриття проекту відбудеться 16 вересня, 22:00.
УВАГА! Проект не пропогує ідеї жоднї з релігій, партій чи компаній-брендів.
Учасники:Антон Ільчук, Василь Татарський, Влад Волосенко, Віталій Протосеня, ВячеславГуденок, Єгор Зігура, Іван Підгайний, Ілля Новгородов, Костянтин Синицький, Микита Зігура, Оксана Левченя-Константиновська, Олександр Волосенко, Петро Гронський, Тетяна Максимчук
Куратор проекту: Катерина Підгайна, «Скульптурний цех»
За підтримки: типографія huss
Сторінка проекту у facebook
Коментарі