27 квітня о 13:00 на прес-брифінгу ініціатори та учасники громадської платформи #SOSмайбутнє розкажуть про перші результати громадянського інвентаризації гуманітарної сфери країни. Крім того, буде презентована дорожня карта та веб-платформа ініціативи та етами запуску веб-реєстру соціокультурних об’єктів, які занепадають. Під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі до проекту суспільної інвентаризації долучяться представники регіонів, а також будуть названі дати та етапи запуску веб-реєстру.
За місяць з дня заснування платформи #SOSмайбутнє до неї долучилося більше 1500 активістів та небайдужих громадян з різних регіонів країни. На стрічці платформи учасники виставили півтисячі світлин із зображенням об’єктів соціокультурної сфери, доля яких викликає занепокоєння. Це замки, палаци, маєтки, бібліотеки, центри дитячої творчості та сільські клуби, дитячі спортивні та музичні школи. Найбільше світлин надійшло з Херсонської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Закарпатської областей, а також з Луганської та Донецької областей. Таким чином ми формуємо «народну Вікіпедію» занепадаючих об’єктів культурної спадщини та соціальної сфери, які потребують нагальної реставрації, модернізації чи відбудови.
«Коли ми говоримо про веб-реєстр #SOSмайбутнє, то ми розглядаємо його як ефективний інструмент соціокультурного аудиту. По суті – це з’ясування нашого потенціалу, спроможності суспільства до самоаналізу, а також виявлення серед громад тих людей, які не байдужі до культури, освіти та спорту власних населених пунктів і готові розпочати кампанію за їх відновлення. Реєстр, створений зусиллями небайдужих громадян, допоможе виявити, описати, масштабувати проблеми та стане безпосереднім драйвером змін. Наступним кроком стане трансформація веб-реєстру «гарячих точок» у дієвий механізм, здатний усіляко сприяти громадам у реалізації конкретних проектів та у покращенні суспільного клімату в країні», – зауважила громадський діяч, президент Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна.
Як відзначають експерти, проект #SOSмайбутнє є безпрецедентним для України і фактично сприяє виконанню ряду державних задач, з якими вже багато років не можуть впоратися центральні органи виконавчої влади.
Всупереч вимог Закону України «Про культуру» і відповідної постанови Кабінету Міністрів, яка вийшла 5 років тому, у нас в країні досі немає у відкритому доступі повноцінного реєстру базової мережі закладів культури. Очевидно, що реєстр зникаючих, зруйнованих та пошкоджених об’єктів соціокультурної інфраструктури є нагальним завданням.
Інтерактивна мапа-реєстр допоможе зібрати в одному місці інформацію про проблемні об’єкти, продемонструвати справжній масштаб проблеми на національному рівні, привернути увагу загалу до ситуації. Зрештою буде запущено зручний інструмент, який надасть охочим можливість надіслати інформацію про об’єкт та свою історію і отримати шанс на допомогу платформи спільних справ. Ця веб-платформа забезпечить ефективну комунікацію та прозорі механізми фінансування проектів, де зацікавлені сторони, – громади, інвестори, меценати, волонтери, активісти, міжнародні донори, представники влади, – будуть спільно вирішувати проблеми пов’язані з об’єктами гуманітарної сфери.
Ініціатори проекту також відзначають, що Вже найближчими місяцями планується залучити фінансування на створення краудфандингової та краудсорсингової веб платформи за зразком, наприклад, Crowdculture (Швеція), Geteo (Іспаня), Kickstarter (США), Wemakeit (Швейцарія), Ulule (Франція).
Нагадаємо, проект #SOSмайбутнє почався як відкрита група у соціальних медіа (https://www.facebook.com/groups/271102759989619/), ініційований він був Art Ukraine Foundation. Підтримати проект зголосилися Київський офіс Інституту Кеннана, Інститут суспільно-економічних досліджень та агенція цифрових комунікацій Volta.
Учасники прес-конференції:
- Наталія Заболотна, президент Art Ukraine Foundation,
- Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана,
- Юрій Мироненко, член правління Інституту суспільно-економічних досліджень,
- Лариса Мудрак, представник України в Центрально-європейській ініціативі,
- Галина Плачинда, засновник ГО «Рух небайдужих»,
- Георгій Дєєв, Отарі Арутюнян, Агенція цифрових комунікацій Volta,
- Борис Егіазарян, митець, громадський активіст, Марія Мороз – громадський діяч, керуюча центру туризму ХерсON
ДАТА: 27 квітня, 13:00-14:00
МІСЦЕ: Кризовий медіа-центр, вул. Хрещатик 2, Український Дім
Коментарі