У м. Ворпсведе (Нижня Саксонія) відбулося відкриття щорічної міжнародної художньої Бієнале, до якої вперше в історії головним гостем було обрано Україну.

27 листопада у Нижній Саксонії у місті Ворпсведе (Німеччина) відбулася презентація проекту «Трансформація. Докази» у рамках міжнародної Бієнале «Kunstund Film Biennale Worpswede».
У рамках проекту представлено твори митців з усієї України.
Тема бієнале – трансформація. Місія проекту –зближення Східної та Західної Європи за допомогою культури, налагодження міжкультурного діалогу між Україною та Німеччиною.
Експозиція представлена у двох інституціях: музей Паули Модерзон-Бекер та галерея Арт99, та триватиме до 4-го грудня.
Організатори проекту: Конгрес активістів культури України, Fraenger institut та місто Ворпсведе.
Ворпсведе –це арт колонія з великою традицією, серце художньої Європи, що пов’язана з іменами таких митців як Паула Модерзон-Бекер, Райнер Марія Рільке. Тут живуть і працюють митці починаючи з 19 сторіччя.
З 2013 року тут проходить міжнародна Бієнале, гостем якої цього року стала Україна.
“Трансформація особлива тема для України, за роки незалежності ця країна постійно проходить колосальні зміни та реформи в політиці, культурі, свідомості людей. Змінюються кордони, трансформується пам’ять, формуються нові сенси. Мистецтво фіксує ці реперні точки, документує процеси, аналізує. Завдання даного проекту розказати, що відбувалося з Україною останні роки, надати художні “докази” того, які трансформації відбулися з нами, яким чином ми сприймаємо навколишню реальність, які висновки можемо робити самостійно, незалежно від зовнішнього впливу”.
Катерина Рай, куратор проекту



З вітальними промовами на відкритті виступили бургомістр м. Ворпсведе Штефан Швенке, директор Бієнале Юрген Хаазе, директор музею Сігрун Кауфманн, куратор арт-проекту з української сторони Катерина Рай, Генеральний консул України у Гамбурзі Оксана Тарасюк.
Впродовж перших 3-х днів відкриття німецькі глядачі змогли побачити також фільм «Майдан» українського режисера Сергія Лозниці, відвідати літературні читання письменника Андрія Куркова тощо, взяти участь у дискусіях разом з Постійним представником України при раді Європи Дмитром Кулебою, головою конгресу активістів культури Оленою Правило.
“Тяглість культурної традиції у Ворпсведе та увага місцевої влади до культурного діалогу вражають і слугують прикладом для наслідування. Проект “Трансформери” у Ворпсведе – це не просто присутність українського мистецтва в Німеччині, а встановлення зв’язку між двома мистецькими традиціями, початок діалогу, що обов’язково повинен мати своє продовження.”
Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи

Повний список художників – учасників проекту:
Артем Волокітін
Арсен Савадов
Андрій Сагайдаковський
Анатоль Степаненко
Валерія Трубіна
Анна Миронова
Ірина Феддер
ІлляІсупов
Костянтин Реунов
Ксенія Гнилицька
Микита Кадан
Микола Маценко
Марина Скугарєва
Назар Білик
Олександр Бабак
Олександр Гнилицький
Олег Голосій
Олександр Дяченко
Олександр Животков
Олексій Золотарьов
Олег Капустяк
Олександр Ройтбурд
Олег Тістол
Павло Керестей
Павло Маков
Сергій Петлюк
Роман Мінін
Sviter Art Group
Група GAZ
Посилання на сайт Бієнале:
http://www.biennale-worpswede.de/gastland-ukraine-2/
Живе радіо:
http://reradio.com.ua/podcast/781
Радіо культура:
Коментарі