У Карпатах відбувся перший міжнародний культурний форум Zenko Platform

Stacy Vorozhko 07.11.2016

23 жовтня завершився перший міжнародний форум Zenko Platform. Дводенний захід за участі представників української та міжнародної спільноти відбувся в арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу «Коруна» (Татарів, Івано-Франківська обл.). Ініціатором форуму виступив фонд Zenko Foundation. Ідея заходу належить Алісі Ложкіній, яка є заступником генерального директора НКММК “Мистецький Арсенал” і головним редактором журналу ART UKRAINE, і мистецтвознавцю і куратору Костянтину Акінші, котрі також виступили доповідачами і модераторами форуму. Проект здійснено у співробітництві з Представництвом Європейського Союзу в Україні, низкою посольств іноземних держав, культурних центрів країн-членів ЄС та провідних українських культурних інституцій.

Ростислав Карандєєв, Віктор Сидоренко, Яна Симошенко, Зенко Афтаназів, Олег Гончарук, Жерардо Бугалло Оттоне
Ростислав Карандєєв, Віктор Сидоренко, Яна Симошенко, Зенко Афтаназів, Олег Гончарук, Жерардо Бугалло Оттоне

bml_4868_900x601

Серед учасників форуму були присутні професор Бранденбурзького технічного університету і засновник освітньої програми “Студії світової спадщини” Вольфганг Шустер, керівник відділу мистецтва ХХ-ХХІ століть Культурної фундації Німеччини Брітта Кайзер-Шустер, польський незалежний куратор і письменниця Ева Сулек, директор Ludwig Museum у Будапешті Джулія Фабени, італійський культуролог Франко Баллоні та інші.

керівник відділу мистецтва ХХ-ХХІ століть Культурної фундації Німеччини Брітта Кайзер-Шустер
Керівник відділу мистецтва ХХ-ХХІ століть Культурної фундації Німеччини Брітта Кайзер-Шустер
Посол Іспанії в Україні Жерардо Бугалло Оттоне
Посол Іспанії в Україні Жерардо Бугалло Оттоне

bml_5209_900x601Українську сторону представили заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв, Перший секретар Управління публічної дипломатії МЗС України Руслана Лінник, президент фонду культурних ініціатив ArtHuss Костянтин Кожемяка, засновник онлайн-ресурсу Cultprostir, видавець і колекціонер Юрій Комельков, засновниця форуму “ГаліціяКульт” Ольга Сагайдак, керівник Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський, колекціонер і засновниця Stedley Art Foundation Стелла Беньямінова та інші. Форум також відвідав голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

bml_4775_900x601

zenko-platform

“Ініціюючи Zenko Platform, ми ставили перед собою два основні завдання. Перше — дати можливість представникам української арт-сцени поспілкуватися між собою, обмінятися думками, домовитися про нові спільні проекти, розповісти про них представникам відповідних міністерств. І друге — познайомити наших зарубіжних колег із ситуацією в українському мистецтві і поговорити про міжнародну співпрацю”, — пояснює засновник Zenko Foundation та ініціатор Zenko Platform Зенко Афтаназів.

bml_5163_900x601

Олег Гончарук, Віктор Сидоренко, Жерардо Бугалло Оттоне
Олег Гончарук, Віктор Сидоренко, Жерардо Бугалло Оттоне

Під час Zenko Platform учасники форуму познайомилися з актуальної ситуацією в сучасному українському мистецтві та культурі, а також обговорили перспективи міжнародних культурних колаборацій та можливі спільні проекти. “Про українське мистецтво на міжнародній арт-сцені знають дуже мало. Однак воно є аутентичним і настільки несхожим на те, що роблять митці інших європейських країн, що його необхідно показувати в Європі, — відзначив зокрема італійський культуролог Франко Баллоні. — Привезти українських сучасних художників до великих італійських музеїв — це моя давня мрія”, — додав він.

Учасники форуму мали змогу на власні очі подивитися на твори провідних українських митців. В рамках форуму відкрилася виставка “Дух часу”. До експозиції увійшли твори трьох десятків авторів, які представляють три покоління українського сучасного мистецтва: “нову хвилю”, котра сформувалася після розпаду Радянського союзу, авторів покоління “посторанж”, які заявили про себе в середині нульових після першого Майдана, а також представників покоління, котре виникло на арт-сцені кілька років тому і все ще перебуває у стані формування.

«Кожна з представлених робіт у тій чи іншій мірі відображає “дух часу” складної і неоднозначної епохи, а зібрані разом у виставковому просторі Zenko Foundation у “Коруні”, всі вони мають створити цілісний образ українського мистецтва після здобуття незалежності”, — пояснюють куратори проекту Ігор Абрамович та Олександр Соловйов. Виставка триватиме до 22 листопада, вхід на неї вільний.

bml_4800_900x1348

Куратори виставки “Дух часу” — Ігор Абрамович та Олександр Соловйов

Художники, чиї роботи беруть участь у виставці:

Назар Білик, Яна Бистрова, Ігор Гусєв, Жанна Кадирова, Гліб Катчук і Ольга Кашимбекова, Олександр Клименко, Анатолій Криволап, Антон Логов, Павло Маков, Максим Мамсіков, Микола Маценко, Роман Мінін, Сергій Петлюк, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Василий Рябченко, Степан Рябченко, Арсен Савадов (у тому числі у співавторстві з Юрієм Сенченком), Олексій Сай, Іван Світличний, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Василь Цаголов, Ілля Чічкан, Микита Шалений

Яна Симошенко співзасновник Zenko Foundation, Зенко Афтаназів співзасновник Zenko Foundation та ініціатор Zenko Platform
Яна Симошенко співзасновник Zenko Foundation, Зенко Афтаназів співзасновник Zenko Foundation та ініціатор Zenko Platform

Про Zenko Foundation. Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень 2015-березень 2016, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Другим у діяльності фонду став всеукраїнський проект “Килим. Сучасні українські митці”, який стартував у квітні 2016 року в Татарові, а потім демонструвавсяу Львові та Харкові.

Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відеоінтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.

Темы art

Материалы на похожие темы

18953323_1476736755719399_6328560978470937668_o
Collections 21.10.2017

Муралы от монополиста

Viktor Griza 778
wp_20170923_13_37_03_pro
Collections 20.10.2017

ЦеГлина: Вічне Коло

Viktor Griza 315
wp_20171014_17_06_42_pro
Collections 19.10.2017

Аскольд Кучер: I’m-пульсація

Viktor Griza 312
ЕЩЕ

Комментарии