Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

У Києві пройде презентація книги та художня виставка легендарного київського колекціонера та антиквара Олександра Брея

chernozem.info 31.10.2017

2 листопада о 18:30 в «Брей-club» (Андріївський узвіз, 3) відбудеться презентація книги легендарного київського колекціонера та антиквара Олександра БРЕЯ «НЕСКУЧНОЕ СОБИРАТЕЛЬСТВО» і відкриття художньої виставки.

«У цій книзі я розповідаю про життя колекціонерів за радянських часів, про яке досконало знають лише одиниці із нині живучих. У моїх спогадах я даю характеристики своїм друзям і колегам, а також висловлюю свої думки про творчість улюблених художників. 15 років мого колекціонування, які прийшлись на радянський період – начебто й небагато, але цей час в моєму житті був  перенасичений безліччю подій, зустрічей, смішних, сумних і зворушливих випадків. Це дуже щира і захоплююча книга, а тому, сподіваюсь, вона знайде свого читача».

Адреса «Андріївський узвіз, 3» і ім’я «БРЕЙ» – давно стали своєрідним паролем для всіх поціновувачів і збирачів першокласного вітчизняного і закордонного мистецтва. Поява книги «Нескучное собирательство» – справжня «бомба» і безсумнівний майбутній бестселер. Тим більше, написана вона дуже своєчасно – в епоху глобального попиту на нон-фікшн, як світовий тренд (англ. non-fiction, сюжетна лінія ґрунтується виключно на реальних подіях з ж иття автора), затребуваний читачами всього світу, зокрема і України. Якісний та читабельний нон-фікшн на основі суто українського світу мистецтва – взагалі велика рідкість, як на вітчизняному арт-ринку так і в нашому книговидавництві.

У Олександра Брея сьогодні ідеальне реноме на вітчизняному арт-ринку. І не тільки завдяки тому, що він перший заснував в незалежній Україні антикварний салон на знаменитому Андріївському узвозі в Києві і перший організував антикварний аукціон, став законодавцем моди на закарпатський живопис. А ще й тому, що його ім’я – це завжди гарантія справжності! Брей – колекціонер з 40-річним стажем і володар великого зібрання полотен українських і російських майстрів XIX-XX століть. Колекція відрізняється іменами першої величини, які з’являються в Україні і за її межами вкрай рідко. Всі, хто працює зараз на українському ринку – його учні, але жоден з них до сьогодні не перевершив свого Вчителя.

Олександр Брей
Олександр Брей

За словами арт-критика, куратора сучасного мистецтва Костянтина Дорошенка, – «Брей підняв зовсім на інший рівень антикварний ринок в Україні, оскільки в колишньому СРСР це була барахолка, комісіонка, або щось напівлегальне. Але саме він вирвав цю ситуацію з антикварним живописом із «пострадянщини» і переніс своїми зусиллями в загальноприйнятне цивілізоване русло….». А це вже, беззастережно – слід в історії.

У 1994-му Брей заснував антикварний салон і перший в Україні аукціонний будинок під назвою «Антик-Центр». У 2015-му цей унікальний і сучасний простір відкрився після реконструкції під назвою «Брей-club», який зараз діє як клуб любителів мистецтва і виставковий центр. У 2017-му у київському видавництві ArtHuss виходить у світ його книга, яка безсумнівно стане бібліографічною рідкістю. Адже, крім ненудної розповіді про наш арт-світ – в неї увійшло понад 400 ілюстрацій і репродукцій картин з приватної колекції самого автора.

o-brey-neskuchnoe-sobiratelstvo

Олександр Брей: «Ще з дитинства я цікавився мистецтвом, відвідував виставки, захоплювався імпресіоністами. Поштовх до колекціонування дав мені дядько Валерій Миколайович Кончаковський, який збирав твори мистецтва, а в гості до нього в будинок на Андріївському узвозі, 13 часто приходили цікаві люди – художники, літератори. Там я «заразився» вірусом збирання. Першими у мене з’явилися акварель Костянтина Рудакова, етюд Абрама Архіпова, малюнок Леоніда Пастернака… Починав з живопису срібного століття (кін. XIX – поч. XX ст.). Тоді не в пошані було радянське мистецтво, якість якого дуже знизилася через ідеологічне пресування 30-х років. В кінці 70-х почав купувати роботи українських художників – Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Олексія Шовкуненка … … Будь-який колекціонер гідний поваги, оскільки всі свої сили, засоби та вільний час витрачає на пошуки раритетів, унікальних речей, акумулює їх і зберігає для нащадків. Всі музеї поповнюються за рахунок таких колекцій, тому таку справа важливо підтримувати. Колекціонування – це державна справа … »

ns

Серед запрошених VIP-гостей: Роман Балаян, Влада Литовченко, Лариса Кадочникова, Володимир Горянський, Сергій Проскурня, Євген Кісільов, Матвій Ганапольський, Юрій Макаров, Андрій Александрович, Ігор Мітюков, Ігор Воронов, Олег Пінчук, Андрій Чебикін, Юрій Вакуленко, Костянтин Кожемяка,  Тетяна Гончарова та  багато ін.

Теми art book

Матеріали на схожі теми

Коментарі