Із 1 по 9 лютого стипендіат від України, Микола Ковальчук (ArtHuss), відвідає Лондон у рамках міжнародної програми обміну досвідом від Британської Ради. Вона покликана налагодити співпрацю між видавцями Великобританії, України, Туреччини і Грузії.
Стипендіатів для участі у програмі обрали за допомогою відкритого конкурсу, вони демонструють інноваційний підхід у видавничій справі, видають різножанрові книги від нон-фікшн до дитячої літератури, або ж залучені у видавничий процес як дизайнери, редактори чи маркетологи. Від кожної країни-учасниці обрали по двоє видавців, які будуть працювати у тандемі з британськими колегами. Україну представляє незалежний графічний дизайнер Микола Ковальчук, що співпрацює з видавництвом ArtHuss та Катерина Носко, співзасновниця IST Publishing.
Під час візиту до Лондона, стипендіати зазирнуть за лаштунки британського видавничого сектору. А після закінчення програми обміну, зможуть взяти участь у конкурсі на отримання грантів для професійного розвитку. Цей фонд дозволить і надалі розвивати міжнародні професійні зв’язки.
Микола Ковальчук очікує плідної співпраці з британськими колегами: «Я планую зосередитися на детальному вивченні їхніх робочих процесів протягом усього життєвого циклу оригінального та перекладного видання — від роботи з автором/перекладачем, роботи з ілюстраторами та дизайнерами до маркетингу, продажів та стратегій просування видань — включно з використанням програмного забезпечення, соціальних мереж та електронних продажів». Також Микола Ковальчук ознайомить британських видавців з оригінальними книгами ArtHuss: «65 українських шедеврів», що перемогла в номінації премії «ЛітАкцент — 2019» та «Історією анімації», проілюстровану з використанням доповненої реальності.
Директор видавництва ArtHuss, Костянтин Кожемяка вважає, що програма обміну допоможе популяризувати українські книги за кордоном: «Ми віримо, що ця співпраця має бути двосторонньою: є чимало іноземних видань, на які чекають українські читачі, проте є також чимало речей, які світу варто знати про Україну та нашу культуру».
Авторка тексту Валерія Пінчук
________________________________________________________
Більше про дизайн — в книгах:
- Стівен Геллер, Сеймур Кваст Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів (історія розвитку графічного дизайну)
- Ґевін Емброуз, Найджел Оно-Біллсон Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова / Ґевін Емброуз, Ніл Леонард Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження / Ґевін Емброуз, Ніл Леонард Основи. Графічний дизайн 03: Генерування ідей (суміш практики і теорії, надихаючих майстрів і базових принципів дизайну – книга буде корисною новачкам, тим, хто лише планує пізнати сферу графічного дизайну, а профі надихнуть ідеї майстрів своєї справи)
- Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
- Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
- Дон Норман Опанувати складність (життя складне, а Дон Норман знає, як «Опанувати складність»: прийняти її, зрозуміти нові технології і спростити їх. Дотепні приклади з життя, практичний аналіз робіт своїх колег-дизайнерів, легка мова і потужний пласт знань)
- Дерек Бразелл, Джо Девіс Як стати успішним ілюстратором (Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації, які допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів)
- Дерек Бразелл, Джо Девіс Як зрозуміти ілюстрацію (унікальна колекція та аналіз знакових робіт топових світових ілюстраторів)
- Вілл Ґомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Річард Вільямс Анімація. Посібник з виживання (історія анімації та практика найкращих майстрів галузі)
Коментарі