Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Володимир Манжос, відомий як Waone – Worlds of Phantasmagoria Vol.1

chernozem.info 23.11.2020

Володимир Манжос, відомий як Waone – Worlds of Phantasmagoria Vol.1

Відзначаючи два десятиліття з моменту становлення Waone, український художник Володимир Манжос випускає Worlds of Phantasmagoria Vol.1 як всебічне дослідження своєї творчості у монохромній палітрі. Книга постає у твердій обкладинці, містить добірку кураторських текстів та хронологічно впорядкованих високоякісних зображень чорно-білих робіт Waone на стінах, полотні та папері, що супроводжуються описами самого художника. Вона видана тиражем 1500 примірників і вміщує 208 сторінок. Worlds of Phantasmagoria Vol.1 доступна для попереднього замовлення вийде 17 листопада.

Waone зростав в оточенні творів місцевих художників, рідкісних православних ікон та старожитностей, зібраних його батьком, і незабаром поринув у книги та природничі журнали. Повні рукописних ілюстрацій, ці видання сильно вплинули на його прагнення стати художником, одночасно виховавши любов до чорно-білих зображень. Проте лише після здобуття освіти, не пов‘язаної з мистецтвом, Waone усвідомив, наскільки важливим є для нього його мистецтво. Закінчивши ВНЗ і отримавши диплом, Володимир жодного дня не працював за своєю спеціальністю. Все життя він працює тільки у ролі художника. Тож у 2000 році він взяв собі нікнейм Waone, а пізніше у 2005, разом з Олексієм, він же АЕС вони створили мистецький дует “Interesni Kazki”.

Володимир Манжос, відомий як Waone – Worlds of Phantasmagoria Vol.1

Протягом багатьох років дует подорожував по всьому світу, малюючи мурали та влаштовуючи галерейні виставки скрізь від США до Мексики та Бразилії, Австралії та Індії, до Марокко та Азорських островів. У 2016 році вони розписали разом свою останню стіну і розійшлися, що дозволило Waone здійснити свою давню життєву мрію – створювати масштабні графічні гравюри у вигляді чорно-білих муралів. Перша така його робота була написана у Варкалі, Індія, далі у Джексонвіллі, штат Флорида, і вдома в Києві. Усі ці мурали були насичені елементами фольклорів народів світу, науки, містики, релігій, що стало унікальним впізнаваним стилем художника — фантастичним, сюрреалістичним глибоким символізмом. Взаємозв’язуючи вплив книг та журналів у ранньому віці та досвід роботи у стінописі, практика Waonе поширювалася від муралів до картин, малюнків, а також ситуативних досліджень керамічної скульптури. При цьому висока планка якості, задана раннім впливом книжної ілюстрації, залишається вирішальною. Завдяки значному впливу робіт Альбрехта Дюрера, Афанасія Кірхера, Теодора Де Брі, М.С. Ешера, Мебіуса та Роберта Крамба, його чорно-біла творчість еволюціонувала від простого захоплення та наслідування естетики старовинних гравюр до масштабних муралів, полотен, а тепер – власної книги.

Володимир Манжос, відомий як Waone – Worlds of Phantasmagoria Vol.1

Видана власними силами за допомогою друга Петра Бондаревського ­– колекціонера, мецената та підприємця. Художник анонсував офіційну дату релізу – 17 листопада. Вартість книги – 65€ (вартість книги для попереднього замовлення складала 50€). Найближчими тижнями буде анонсовано кілька тиражів авторської друкованої графіки та книжних комплектів, тоді як попередньо замовлені копії почнуть надходити своїм власникам по всьому світу.

Незабаром почнеться робота над продовженням серії – другим виданням Worlds of Phantasmagoria.

Володимир Манжос, відомий як Waone – Worlds of Phantasmagoria Vol.1

Книга охопить всі роботи, створені у кольоровій палітрі у період між 2004 та 2020 роками, починаючи від перших малюнків на папері та полотні до масштабних муралів. Твори, як і в першому виданні, будуть хронологічно впорядковані. Другий том Worlds of Phantasmagoria очікується у кінці 2021 або на початку 2022 року.

Цитата Володимира:

Книга для мене без перебільшення — священний предмет. Ще в ранньому дитинстві книга стала для мене дверима в інші світи, а пізніше саме вплив книжкової графіки став вирішальним у формуванні мого художнього бачення. Через багато років, коли я вже був муралістом і багато подорожував світом, моя пристрасть до книги тільки посилилася: з кожної поїздки я обов’язково привозив книгу, а іноді, весь мій чемодан був забитий книгами. Так я зібрав колекцію арт буків з усього світу, і кожна книга з цієї колекції продовжує тішити та надихати мене. Створення власної книги було моєю мрією протягом десятиліть, і так сталося, що це стало реальністю. Я дуже вдячний Петру Бондаревському за те, що півтора роки тому запропонував свою допомогу в організації процесу створення і виробництва моєї книги. Думаю, що глядачі зможуть нарешті гідно оцінити мою творчість. Мені віриться, що тепер глядач затримає свою увагу на сторінках книги, розглядаючи деталі моїх робіт довше, ніж це дозволяють соцмережі.

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

 • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
 • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
 • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
 • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
 • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
 • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
 • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
 • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
 • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
 • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
 • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)
Теми книги

Матеріали на схожі теми

Коментарі