Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Що буде на III-й Запорізькій книжковій толоці

chernozem.info 28.09.2017

Як уже повідомляв CHERNOZEM, уже втретє у Запоріжжі, з 27 по 29 жовтня, у виставковому центрі «Козак-Палац» відбуватиметься Толока – одна з найпотужніших літературних і соціокультурних подій України, яка об’єднає навколо себе видавців, менеджерів культури, літературних критиків, письменників, перекладачів, науковців з усієї України та з-за кордону.

Свою участь у Толоці вже підтвердили близько 30 видавництв, серед яких: «Видавничий дім «КОМОРА», «Видавництво Старого Лева», «Люта справа», «Смолоскип», «Vivat», «Клуб сімейного дозвілля», «Теза», «Час майстрів», «Ранок» та інші.

Прийом заявок триває до 10 жовтня включно. Спеціальним гостем фестивалю буде Любко Дереш. Також на Толоку приїдуть такі відомі митці як Остап Дроздов, Іван Рябчій, Олег Коцарєв, Олег Шинкаренко, Макс Кідрук, Євгенія Чуприна, Міла Іванцова, Олеся Вакуленко, представниці Жіночого літературного клубу зі Львова та інші.

Лейтмотив Запорізької книжкової толоки – 2017 – «Поміж рядків». Фестиваль запрошує своїх відвідувачів подивитися на ситуації, події, окремі речі та людей не поверхово, а спробувати розгледіти і зрозуміти їх справжню сутність. Бо часто відповіді на нібито звичні питання приховані від поверхового сприйняття, бо існують різні причини, контексти і підтексти – у мистецтві, культурі, сучасних суспільно-політичних процесах і звичайному житті кожного і кожної з нас. Тож фокус цьогорічної книжкової толоки буде спрямовано на теми, «які залишаються не до кінця розкритими, а подекуди, можливо, й замовчуваними».

dsc_1485

«Ми кажемо що не існує цензури книги, є лише обмежений доступ до окремих книг. Але є цензуровані теми. І цензуровані вони суспільством. І ось до цих тем ми і хочемо привернути увагу. Ми всі різні, але всі гідні жити в суспільстві і мати можливості для свого розвитку», – наголосила програмна директорка Фестивалю Олена Заставна.

Одна із таких тем – це НЕдискримінація людини за певними ознаками, для обговорення якої на цьогорічному фестивалі діятиме окремий дискусійний майданчик. Його програма буде зосереджена переважно на гендерній тематиці, а також на питаннях недискримінації осіб з інвалідністю, ВПО, нацменшин тощо. Зараз тривають перемовини зі спікерами та спікерками майданчика, однак свою зацікавленість уже висловили представники Міжнародної організації «Amnesty International», Анастасія Мельниченко (кампанія проти насильства #ЯнеБоюсьСказати), Ольга Полякова (Придніпровське регіональне представництво Міжнародного фонду «Відродження»), Ольга Веснянка (журналістка «Громадського радіо» та Ромського радіо Chiriklo), Олена Стрельник (гендерна експертка й авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології»), Світлана Єременко (виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, авторка двох книг історій ВПО «Знедолені? Нездоланні!») та ін.

Ще один майданчик Толоки буде присвячений темі 90-річчя від початку будівництва ДніпроГЕСу. Його ВІП-гостем (та й загалом усього фестивалю) буде професор Єльського університету (США) Нік Купенський, котрий багато років поспіль досліджує цю тему. Також тут буде представлена тематична експозиція Запорізького краєзнавчого музею, Національного заповідника «Хортиця», виставка світлин, зроблених у 1920-40-ві роки радянськими та американськими фотографами, відеохроніка.

Третя важлива тема фестивалю – розвиток сучасної української культури в умовах викликів сьогодення. Про це йтиметься під час панельної дискусії «Культурний менеджмент. Перспективи децентралізації». На цю розмову очікуємо директорку Українського інституту книги Тетяну Терен, директорку Чеського центру в Києві Луцию Ржегоржікову, культурну діячку Поліну Городиську, президентку ГО «Форуму видавців» зі Львова Олександру Коваль, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна та інших, перемовини із якими тривають.

dsc_1437

І, безперечно, для найменших читачів і читачок діятиме їхній улюблений дитячий простір «Книголісся». Його ключовим гостем стане такий довгоочікуваний, новонароджений український герой – Хлопчик-Укропчик, батьком якого й автором однойменної книги для дітей і дорослих є відомий казкар Олександр Виженко. Ілюстрації до книги зробив маріупольський художник Євген Сенсуаліс. Прем’єра вистави за цим твором відбудеться 29 вересня о 19:00 в Запорізькому обласному центрі молоді. Реалізація ініціативи стала можлива завдяки проекту «Ми це місто».

21617888_713039722225476_8126905187995682248_n

Автор – Євген Сенсуаліс

Вперше на толоці діятиме майданчик робототехніки, орієнтований переважно на підліткову аудиторію. «Ми наголошуємо на тому, що наша освіта не виховує у дітей технічного погляду. Якщо будемо розвивати технічний спосіб мислення, ми отримаємо людей, які зможуть мислити креативно. На цьому майданчику діти зможуть поекспериментувати, спробувати себе у зовсім іншому напрямку.

21765121_713039942225454_7438036004816577125_n

Автор – Євген Сенсуаліс

А «Видавництво Старого Лева» везе книгу з дитячого програмування», – зауважила Олена Заставна.

Запорізька книжкова толока – 2017 має ще одну особливість: цього року на фестиваль завітає делегація з 20 студентів (Маріупольський державний університет) і громадських активістів із Маріуполя, які приїдуть переймати досвід із проведення Толоки, аби вже наступного року долучитися до організації фестивалю в своєму місті. «Безперечно, що одного візиту для організації такого заходу не достатньо, тож після Запорізької книжкової толоки ми проведемо спеціальний тренінг для майбутньої команди, з якою Центр мистецтв «Арт-Простір» зможе ефективно працювати при підготовці фестивалю в Маріуполі», – зауважує директор Запорізької книжкової толоки Ігор Гармаш.

dsc_1542

Конкурс «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки» був започаткований минулого року. Цього разу найкращі книжки фестивалю визначатимуться в шести тематичних категоріях, а саме:

  • «Дитяча література»,
  • «Підліткова література»,
  • «Українська художня література»,
  • «Переклади іноземної художньої літератури»,
  • «Мистецька література»,
  • «Есеїстика, публіцистика, мемуаристика, література факту».
  • Окрім того, оргкомітет конкурсу вводить спеціальну номінацію – «Поміж рядків», у якій відзначатимуть книжки, що за своїм змістом та ідеєю найбільше відповідають фокусній темі та цінностям Запорізької книжкової толоки.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Як зазначила Олена Заставна: «Конкурс проводиться з метою підтримки українських видавництв і презентації кращих книг запоріжцям. Окрім того, цей конкурс підтримує бібліотеки і передає книги в їх фонди». Станом на сьогодні подано 127 книг від 16 видавництв. На прохання видавців, термін подачі конкурсних заявок подовжено до 29 вересня, а нагородження переможців відбудеться в день відкриття фестивалю – 27 жовтня.

Заступниця директора з маркетингу АКБ «Індустріалбанк» Анна Цема переконана, що «любов до книги має прививатися не лише в сім’ї та школі, а й у суспільстві». «Наш банк соціально орієнтований, тому ми не могли не підтримати таку масштабну подію. Вкладення в інтелектуальний капітал – найголовніше вкладення. На фестивалі ми організуємо окрему лаунж зону, де відвідувачі зможуть перепочити. Адже потрапляючи на толоку, ти проведеш не годину, а півдня. Окрім того, як і минулого року, ми будемо проводити розіграш призів серед гостей фестивалю», – зауважила представниця банку.

Задоволена партнерством у проведення Толоки і представниця Конкурсу соціальних проектів «Ми це місто» Ірайсат Магомедалієва: «Мене наповнює гордістю, що ми долучаємося до такого масштабного проекту, що наші діти будуть жити в місті, де читають якісні книги. Тож ми із радістю будемо співпрацювати і надалі».

Стежити за інформацією про фестиваль можна на офіційному сайті http://toloka.net/

Теми book

Матеріали на схожі теми

babchinskii-5
Collection 11.01.2018

Андрей Бабчинский: МикроБхарата

Viktor Griza 1577
img_8355
Інтерв'ю 09.01.2018

Не плыть по течению, а его создавать

Stacy Vorozhko 2180
kadzuo-isiguro
Статті 05.01.2018

Что читать в январе 2018 года

Stacy Vorozhko 1586
david-bowie-reading
News 03.01.2018

Книжный клуб Дэвида Боуи

Stacy Vorozhko 1383
ЩЕ

Коментарі