1400x90-arthuss-2

«Разом за природу» оголошує конкурс на створення скульптури для Моршинського парку

chernozem.info 26.04.2018

morshyn

Всеукраїнський проект «Разом за природу» оголошує конкурс сучасної скульптури «Символ Карпат». За його підсумками в Моршині встановлять скульптуру символу Карпат – євразійської рисі. Проект має привернути увагу до проблеми зникнення рідкісних тварин з екосистеми Карпат та створити новий туристичний символ міста.

Конкурс «Символ Карпат» презентує Моршин не тільки як місто з 500-річною історією, яке відомо унікальними джерелами, а також як майданчик, відкритий для сучасного мистецтва.

Конкурс відбуватиметься з 11 квітня по 22 червня 2018 року. Прийом заявок триватиме до 15 травня 2018 року. До участі запрошують митців віком від 18 років, які мають представити ескізи скульптур, створені спеціально для проекту. Призовий фонд конкурсу складає 90 000 гривень. Подати роботу можна за посиланням: goo.gl/9ogckq.

symvol_karpat

До складу журі конкурсу увійшли кураторка відділу сучасної скульптури одного з найвідоміших музеїв світу Victoria and Albert Museum Меліса Хамнетт (Великобританія), голова фонду «Мистецтво і сучасність» при Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» Анна Раковска (Польща), мистецтвознавець і куратор проектів «Мистецького Арсеналу» Олександр Соловйов (Україна), мистецтвознавець і співвласник аукціонного дому «Золотий перетин» Олексій Василенко (Україна), представник «Моршинської» Марко Ткачук та міський голова Моршина Руслан Ільницький.

angel-severa

«Ми хочемо зробити так, щоб Моршин почали асоціювати із сучасними проектами. Скульптура рисі у Моршинському парку має стати новою окрасою міста і символом соціальної відповідальності бізнесу перед регіоном, з якого він походить, –– говорить Марко Ткачук. ― Природа ― це те, що робить наш регіон унікальним, і ми хочемо зберегти її для наступних поколінь».

cherry-spoon-bigger

Кураторкою «Символу Карпат» стала Катя Тейлор, випускниця коледжу Christie’s Education та одна з провідних експертів сучасного мистецтва в Україні.

«Скульптура в публічному просторі Моршина піднімає питання екологічних проблем Карпат для людей різних поколінь та інтересів, ― говорить Тейлор. ― Також «Символ Карпат» стане атракцією для мешканців та гостей міста і ще одним приводом приїхати в Моршин. Адже світовий досвід демонструє, що сучасна скульптура здатна не тільки викликати на діалог, але й міняти сприйняття міст, ставати точкою тяжіння».

aarhus-bigger

Світ знає чимало прикладів, коли скульптура змінювала долі міст. Так невеличке містечко Гейтсхед стало відомим далеко за межами Великобританії завдяки роботі Ентоні Гормлі «Ангел Півночі», маленький Орхус у Данії приймає 500 000 туристів під час фестивалю «Скульптури біля моря», а 15-метрова композиція «Ложка-міст та вишенька» Класа Ольденбурга зробила з Міннеаполіса туристичну Мекку.

Усі деталі та правила участі у конкурсі: https://goo.gl/YD9HNs

Прийом заявок: з 11 квітня до 15 травня 2018 року.

Оголошення шорт-листа: 22 травня 2018 року.

Оголошення переможців: 22 червня 2018 року.

Головний приз: 80 000 грн – переможця визначає професійне журі.

Приз глядацьких симпатій: 10 000 грн. Переможця визначає голосування серед користувачів соціальних мереж.

Десять найкращих ескізів конкурсних робіт, які обере журі, будуть експонуватися у Моршині під час Дня міста 16-17 червня 2018 року.

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі