NordArt (www.nordart.de) — одна з найбільших щорічних виставок сучасного мистецтва в Європі минулого тижня офіційно оголосила Україну центральною фокус-країною 2020 року.
З 1999 року NordArt представляє відібраних авторитетними німецькими експертами митців з усього світу: як всесвітньо відомих художників, так і молодих талановитих авторів. Щороку виставку відвідує близько 100 000 глядачів. Кожного року обирається центральна країна виставки, якій надається головний павільйон для презентації.
У 2019 році ГО “Perfect Art Group” за підтримкиУкраїнського культурного фонду отримала змогу вперше представити Україну на виставці не поодинокими митцями, а групою сучасних незалежних митців. Це дозволило продемонструвати масштабні роботи та показати мистецький потенціал українського сучасного мистецтва, ставши підґрунтям для подальшої співпраці та обрання України центральною темою NordArt 2020. Наразі вже готується великий проект, до якого запрошено українських кураторів – Євгена Карася та Дарину Момот.
Це буде один з найбільших проектів українського мистецтва за кордонами України – 2000 м2 павільйону, що дозволить розкрити українське мистецтво в іншому контексті.
Кураторами вже обрана та запропонована концепція українського павільйону, підібрані пропозиції сучасних українських митців, які подані на розгляд журі NordArt.
Цього року на NordArt 2020 вже подали заявки близько 3000 художників з більш ніж 100 країн світу. Художники будуть обрані журі до кінця лютого 2020 року. Список всіх запрошених митців буде опублікований на офіційному сайті NordArt 2 березня 2020 року та на сайті українського проекту NordArt Ukraine (www.nordartukraine.com)
Тема українського павільйону 2020 р. — Кордони реальності.
“Вузли напруги, що постійно виникають в різних місцях Світу свідчать про потребу модернізації традиційних міждержавних і внутрішньо соціальних взаємодій, оскільки не витримують зіткнення реальності різних спільнот. У кожної сторони конфлікту є власна реальність і їх дії є логічними в межах своєї.
В цьому контексті Україна — місце конфлікту європейських традицій і розриву з метрополією, місце модерного націогенезу і конфлікту цілісності державних кордонів, місце сумнівної об’єктивності медіа та онлайн маніпуляцій, місце тест-драйву міжнародного договірного права. Адже країна, що розвивається, із нестійкими економічними та ліберальними інститутами, стає маркером дискредитованих гуманітарних норм і здатна вказати глобальний вектор розвитку історичної ситуації і передбачити недалеке майбутнє.
Мистецтво відображає, що означає бути людиною в умовах відсутності кордонів реальності.”
Євген Карась та Дарина Момот,
куратори українського проекту NordArt 2020.
NordArt 2020:
- 5 червня — 11 жовтня 2020 р.;
- 200 митців з 40 країн світу;
- 22 000 м2 виставкових площ;
- 80 000 м2 скульптурного парку;
________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі