У Дніпрі відкриють Центр сучасної культури онлайн

chernozem.info 05.10.2020

У Дніпрі відкриють Центр сучасної культури онлайн: CHERNOZEM.INFO - портал візуальної культури

Незабаром у Дніпрі відкриється культурна інституція міжнародного рівня Центр сучасної культури у Дніпрі. Центр об’єднає вже відомі локальні культурні інституції —  в історичній будівлі в центрі міста розташуються галереї, студії, художні майстерні, медіа лабораторія та інші простори. 

З 10 по 24 жовтня в рамках відкриття тут проведуть декілька заходів: виступи гуртів, 3D mapping, лекції та кіноперформанс. До всіх івентів можна буде долучитися онлайн.  

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі організатори планували на осінь 2020 року. Проте через пандемію та карантин ремонт будівлі сповільнився і повноцінне відкриття в заплановані дати стало неможливим. Команда ініціаторів створення Центру вирішила не відмовлятися від планів і таки провести івенти до відкриття, але вже онлайн. 

У Дніпрі відкриють Центр сучасної культури онлайн

У жовтні в Центрі сучасної культури відбудеться: 

  • 3D mapping на будівлю, якій більше 100 років. Аудіовізуальне шоу, створене Kultura Medialna та компанією Expolight у співпраці з відомим аніматором Микитою Лиськовим та музикантами DZ’OB, покажуть на фасаді Центру сучасної культури — будинку 1902 року, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. 
  • Лекції від українських експертів та експерток у сфері культури. Під час лекцій обговорюватимуть роль культури в розвитку міст, мистецтво та активізм в умовах змін, а також історію створення DCCC та плани на майбутнє. Лекційну програму реалізуємо разом з UA: ДНІПРО.
  • Міжнародний форум для кураторів, менеджерів культури та експертів креативно-урбаністичних рухів з України та Європи. За участі європейської мережі культурних центрів Trans Europe Halles.
  • Кіноперформанс: показ раритетного фільму «Нариси радянського міста» під саундтрек електроакустичного гурту DZ’OB. Фільм надано Національним центром Олександра Довженка.
  • Виступи музичних гуртів, які розвивають та популяризують сучасну локальну музику, а також вже стали відомими далеко за межами Дніпра. Це EBM/synth-pop проєкт Kurs Valüt та крос-жанровий музичний гурт DZ’OB. Реалізуємо у співпраці з митцівнею Модуль.

У Дніпрі відкриють Центр сучасної культури онлайн

«Для нас важливо розвивати і підтримувати місцеву сцену, створювати свій сильний культурний продукт, проте ми не обмежуємось локальним контекстом. Центр сучасної культури — це точка взаємодії та співпраці, тому ми запрошуємо також митців та експертів з інших країн. Таким чином ми провокуємо нові ідеї, неочікувані кооперації та проєкти, а також сприяємо постійному обміну досвідом. Ми розвиваємо локальне та діємо глобально», — розповідає один із ініціаторів створення Центру сучасної культури Андрій Палаш

Відкриття Центру сучасної культури (Dnipro Center for Contemporary Culture або DCCC) — це важлива подія для міста та його культурного середовища. DCCC має стати тим місцем, яке підвищить привабливість Дніпра, сформує міжнародні зв’язки та утримуватиме творчу молодь. В DCCC вже встигли провести фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва «Конструкція», міжнародний форум для митців, дослідників та активістів Forum Regionum та міжнародну виставку учасників резиденції SWAP UK/Ukraine — «Порушники будуть виявлені?». 

У Дніпрі відкриють Центр сучасної культури онлайн

Центр сучасної культури у Дніпрі — культурна інституція міжнародного рівня, яка реалізується в Дніпрі. Це платформа для співробітництва з митцями та експертами, обміну досвідом та підтримки міської творчої спільноти, де поєднаються нові технології, медіа, сучасне мистецтво та неформальна освіта. Під одним дахом сконцентруються декілька публічних просторів: галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе. Серед резидентів Центр сучасної культури — ГО «Культура Медіальна», галерея «Артсвіт», художня майстерня Ksi Prostir, «Альянс Франсез» у Дніпрі та Чеський Центр. 

Усі івенти до відкриття Центру сучасної культури безкоштовні та доступні для перегляду онлайн. 

Заходи реалізуються за підтримки Українського культурного фонду.

__________________________

Facebook: https://www.facebook.com/dniproccc/

Telegram: https://t.me/dniproccc

Instagram: https://www.instagram.com/dniproccc/

Сайт: http://dniproccc.com/

ГО «Культура Медіальна» www.kulturamedialna.org

E-mail: info@kulturamedialna.org

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

  • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
  • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
  • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
  • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
  • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
  • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
  • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
  • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
  • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
  • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
  • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)
Теми виставка

Матеріали на схожі теми

Коментарі