26 – 29 вересня в Києві, у Київській муніципальній галереї мистецтв «Лавра», відбудеться щорічний міжнародний ярмарок сучасного фотомистецтва PHOTO KYIV FAIR 2019. Розповідаємо, чому на захід варто сходити, навіть якщо фотографія для вас обмежується інстаграмом.
- Більше півтисячі фотографій
На PHOTO KYIV FAIR 2019 буде представлено більше півтисячі світлин на 1500 кв.м. від провідних вітчизняних і зарубіжних галерей та приватних колекціонерів. Арт-ярмарок – це унікальна можливість не лише побачити сучасні світові фототренди, а й купити роботи, які вам найбільше сподобалися.
- 12 спеціальних фотопроєктів
Чорнобильська наречена, діти з сильною формою аутизму, паралельні реальності, світова проблема нестачі питної води, Київ в об’єктиві дрона – це лише незначна частина того різноманіття спецпроектів, які будуть доступні на PHOTO KYIV FAIR 2019.
- Цікаві лекції для новачків і професіоналів у сфері фотографії
Фотоярмарок – це не тільки світлини, а й освітня програма, представлена лекціями відомих митців, колекціонерів, галеристів. Зокрема вперше в Україні з лекцією «15 речей, які ви можете зробити, щоб бути представленим галереєю» виступить відомий колекціонер, власник «Duncan Miller Gallery» (Санта-Моніка, США) Деніел Міллер, який увійшов у топ-50 журналу «Entrepreneur Magazine» разом із такими відомими діячами як Джефф Безос та Ілон Маск.
- Топ-імена
Окрім згаданого Деніела Міллера, PHOTO KYIV FAIR 2019 порадує й іншими гучними іменами зі сфери фотографії, наприклад: Ліонель Жюссере – бельгійський фотограф-документаліст; Сергій Святченко – українсько-данський художник ; Мартін Кіфер – куратор відділу сучасного мистецтва музею Лувр, Париж; Ізабель Тош – художник, куратор, дизайнер французько-швейцарського бренду «Isagus Extroversions» та інші.
- Майстер-класи
Ви фотограф-початківець або професіонал, який бажає вдосконалити свої навички? PHOTO KYIV FAIR 2019 надає таку можливість. У рамках арт-ярмарку відвідайте безкоштовний майстер-клас «Нічна фотографія» або отримайте поради щодо власних портфоліо від Деніела Міллера.
- Проект ІЗАҐЮС «Чорнобильська наречена»
Спецпроект художниці ІЗАҐЮС «Чорнобильська наречена» – це дівчина, одягнена у весільну сукню з протигазів, що, як примара, блукає вулицями мертвої Прип’яті в пошуках присутності життя. У цьому проекті ідея виражена у вигляді різних художніх засобів, які доповнюють один одного (перформанс, фото, відео), щоб посилити вплив на глядача.
- Проект легендарного Антуана д’Аґата, зроблений в одному зі стрип-клубів Тбілісі
Антуан д’Аґат – французький фотограф і режисер. Його робота присвячена темам, які часто вважаються табу. Д’Агат є повноправним учасником Magnum Photos. У 2001 році він отримав премію Ніепсе для молодих фотографів.
Художник представляє серію фотографій «Затемнення», зроблену в одному зі стрип-клубів Тбілісі впродовж 2009-2013 років. Оригінальна серія складається зі 100 фотографій. На виставці PHOTO KYIV FAIR 2019 показано 38 відбитків. У 2015 році видавництво Тбіліського фестивалю фотографії видало повний каталог серії «Затемнення».
Проведіть вихідні з користю: надихніться прекрасним, розширте власне світобачення та прокачайте свої фотоскіли на PHOTO KYIV FAIR 2019!
________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі