1400x90-arthuss-2

UX або UI, що важливіше?

chernozem.info 18.01.2021

osnovne-foto

 

У всьому світі є люди, які називають себе дизайнерами UI/UX, але користувачі не завжди впевнені, як розподіляються обов’язки між UX та UI для одного проєкту.

UX

Це скелет. Якщо ми розглядаємо людське тіло як продукт, скелет — це те, що надає вам стабільності та форми. Схожу функцію виконує UXD у продукті. Є й інші частини людського тіла, такі як серце, нирки, печінка, легені тощо, які можуть стосуватися персональних даних користувачів, сценаріїв користувача, аналізу конкурентів, інформаційної архітектури, потоків завдань, каркасів, інтерфейсу користувача, прототипів.

Якщо частина тіла не працює належним чином, це, безумовно, позначається на роботі інших частин. Подібним чином, один неправильний крок на різних етапах проектування, UX може залишити критичний вплив на інші етапи проектування.

 

foto-1

 

UI

Це зовнішній вигляд. Користувальницький інтерфейс — це те, що змушує когось говорити “це круто, чудово або навіть огидно” щодо товару. На прикладі людського тіла, компоненти інтерфейсу, такі як макети, кольори, введення, кнопки, списки, типографіка тощо, можуть стосуватися таких елементів як сорочка, штани, топ, куртки, годинники тощо.

Якими б хорошими не були основи (UX), люди завжди судять лише за зовнішнім виглядом. Отже, користувальницький інтерфейс важливий. Але це не означає, що краса без мізків буде працювати. UX теж потрібен.

Джерело

_______________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

Матеріали на схожі теми

Коментарі