У всьому світі є люди, які називають себе дизайнерами UI/UX, але користувачі не завжди впевнені, як розподіляються обов’язки між UX та UI для одного проєкту.
UX
Це скелет. Якщо ми розглядаємо людське тіло як продукт, скелет — це те, що надає вам стабільності та форми. Схожу функцію виконує UXD у продукті. Є й інші частини людського тіла, такі як серце, нирки, печінка, легені тощо, які можуть стосуватися персональних даних користувачів, сценаріїв користувача, аналізу конкурентів, інформаційної архітектури, потоків завдань, каркасів, інтерфейсу користувача, прототипів.
Якщо частина тіла не працює належним чином, це, безумовно, позначається на роботі інших частин. Подібним чином, один неправильний крок на різних етапах проектування, UX може залишити критичний вплив на інші етапи проектування.
UI
Це зовнішній вигляд. Користувальницький інтерфейс — це те, що змушує когось говорити “це круто, чудово або навіть огидно” щодо товару. На прикладі людського тіла, компоненти інтерфейсу, такі як макети, кольори, введення, кнопки, списки, типографіка тощо, можуть стосуватися таких елементів як сорочка, штани, топ, куртки, годинники тощо.
Якими б хорошими не були основи (UX), люди завжди судять лише за зовнішнім виглядом. Отже, користувальницький інтерфейс важливий. Але це не означає, що краса без мізків буде працювати. UX теж потрібен.
_______________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо “Як виховати читача”. Основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю.
- “Заґмайстер і Волш. Краса“. Краса у дизайні та мистецтві.
- Ребекка Етвуд “Життя в кольорі”. Дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
- Дорон Маєр “WORKFLOW”. Практичний посібник до творчого процесу.
- П’єр Гіє де Монту “Арт-фірма”. Естетичне управління та метафізичний маркетинг.
Коментарі