Коли ми чуємо такі терміни, як UI/UX Design або Product Design, єдине, у чому ми впевнені, це розробка того, що бачить користувач/клієнт і взаємодіє з тим, що ви пропонуєте.
UI-дизайн
Інтерфейс користувача, або Дизайн інтерфейсу користувача — це спеціальне проектування екранів вашого мобільного додатка, веб-сайту, інформаційної панелі тощо. Воно містить у собі графіку вищого класу та захоплюючі креативи. Це все, що ми бачимо на певному екрані, включаючи всі зображення, значки, шрифти, анімацію, ефекти тощо.
UХ-дизайн
Тепер настає цікава частина того, що відчуває користувач, потрапивши на ваш продукт/сторінку/платформу. Скажімо, ви робите мобільний додаток. Яким буде потік користувачів у додатку, це те, що ми називаємо взаємодією з користувачем. Наприклад, спочатку користувачеві буде запропоновано зареєструватися, а потім продовжити роботу з додатком, або користувач спочатку використає програму, і йому буде запропоновано зареєструватися лише тоді, коли він збирається придбати продукт, — це два різні користувацькі інтерфейси.
Product Design
Product Design — це розробка продукту, враховуючи перспективу бізнесу. Це означає, що існує так багато бізнес-обмежень з різних ділових точок зору, таких як продажі, технології та операції, що роблять дизайн орієнтованим на користувача та бізнеси одночасно.
_______________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо “Як виховати читача”. Основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю.
- “Заґмайстер і Волш. Краса“. Краса у дизайні та мистецтві.
- Ребекка Етвуд “Життя в кольорі”. Дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
- Дорон Маєр “WORKFLOW”. Практичний посібник до творчого процесу.
- П’єр Гіє де Монту “Арт-фірма”. Естетичне управління та метафізичний маркетинг.
Коментарі