1400x90-arthuss-2

Фотографія – це мистецтво однієї миті, тому воно завжди актуальне

chernozem.info 26.09.2019
Тетяна Міронова
Тетяна Міронова, директор муніципальної галереї мистецтв Лавра та арт-експерт

26 вересня відбудеться відкриття щорічного міжнародного ярмарку сучасного фотомистецтва PHOTO KYIV FAIR 2019. Цього року локацією для однієї з наймасштабніших арт-подій осені обрано муніципальну галерею мистецтв Лавра. Про українську сучасну фотографію, яка буде презентована на фото ярмарку PHOTO KYIV, розповідає директор муніципальної галереї мистецтв Лавра та арт-експерт Тетяна Міронова.

Пані Тетяно, як Ви вважаєте, чим цікаве сьогодні фотомистецтво?

Фотографія – це мистецтво однієї миті, тому воно завжди актуальне. Але тільки справжній художник здатен показати в цій миті цілий світ. Сучасна фотографія, безсумнівно, найбільш яскрава епоха цього мистецтва. З кожним роком вона набуває нові художні образи і прийоми, формує нову мову і напрямки, від концептуального до вуличного. Актуальне фотомистецтво наповнюється сучасною філософією, досліджуює теми інших культурних просторів. І тому воно цікаве і глядачам, і арт-колекціонерам.

mironova-otkrytie-vystavki-mihaylova-v-pac

Якщого говорити, про українське фотомистецтво, кого б Ви відмітили?

Україна внесла і продовжує вносити свій вклад в розвиток актуального фотомистецтва. Борис Михайлов, Арсен Савадов, Сергій Братков, група Synchrodogs, Сергій Мельниченко – представники різних напрямків фотографії, але вони безумовно сформували і формують потужну сучасну українську фото хвилю.

Борис Михайлов – зірка першої величини не лише в українському, а й у світовому фотомистецтві. Напрямок його робіт я б визначила як психологічний реалізм. Михайлов – один із засновників культової Харківської школи фотографії. Сьогодні його роботи представлені в постійних експозиціях Метрополітен музей в Нью-Йорку, галереї Тейт в Лондоні, Національному японському художньому музеї (Осака) та найпотужніших приватних колекціях.

Сергій Мельниченко – наймолодший представник Харківської школи фотографії, який вже відомий в світі, як призер конкурсу Leica Oskar Barnack Award в категорії «Нове ім’я». Роботи Мельниченко виставляють галереї Лондона і Гонконгу, і регулярно купують іноземні колекціонери на світових арт-ярмарках, рівня VOLTA Basel, розуміючи, що з часом вони будуть тільки зростати в ціні.

Говорячи про концептуальну фотографію не можна не згадати роботи Арсена Савадова та Віктора Сидоренка. Фотографія від художників завжди цікава поєднанням концептуальної ідеї та живописної естетики.

t-mironova-i-sergey-melnichenko

Галерея Лавра вперше за останні роки є партнером такого масштабного фото фестивалю, як PHOTO KYIV. Чим цікава для Вас така колаборація?

Формуючи сьогодні арт-центр сучасного українського мистецтва музейного рівня в просторі муніципальної галереї Лавра, ми із задоволенням стали партнерами і співорганізаторами масштабного фестивалю Photo Kyiv, тому що сучасна фотографія сьогодні затребувана в усьому світі. Впевнена, що ця подія не тільки дасть можливість побачити найцікавіші зарубіжні фотопроекти, але й стане платформою для розвитку вітчизняної фотографії, відкриє нові імена, дасть новий імпульс для творчого пошуку, зростання інтересу з боку поціновувачів і колекціонерів».

На які проекти на PHOTO KYIV FAIR 2019 Ви б порекомендували звернути особливу увагу?

Думаю, що цікавими будуть спецпроекти від західних фотомитців, освітні програми. В першу чергу – лекція від відомого колекціонера, власника Duncan Miller Gallery (Санта-Моніка, США) – Деніела Міллера, яка буде цікава і професіоналам і поціновувачам фотографії. Впевнена, що кожна галерея презентує цікаві проекти, а якщо говорити про стенд Mironova Gallery, то ми презентуємо арт-фотографію від Арсена Савадова, Віктора Сидоренка, Сергія Мельниченка. Запрошуємо всіх з 26-29 вересня в галерею мистецтв Лавра на PHOTO KYIV FAIR 2019!

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі